+380673870816 +380673870816

Віталій Коваль: «Головний інвестор в інфраструктуру Рівненщини — держава»

Фото пресслужби РОДА

Оновлені ЦНАПи, будівництво дитсадків, шкіл, медзакладів, закупівля ноутбуків для вчителів, шкільних автобусів, прокладання швидкісного інтернету до віддалених сіл. Ці та інші проєкти в області реалізовували торік за державні гроші.

«Головний інвестор в інфраструктуру Рівненщини — держава, - прокоментував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр». – Маю на увазі, зокрема, спорудження з нуля дитячого садка в Рівному на 210 місць, майбутній центр трансплантології на території Рівненської центральної міської лікарні, де вже успішно проводять надскладні операції з пересадки органів. Тому вдячний за синергію зусиль народним депутатам від Рівненщини трьом Олександрам — Ковальчуку, Аліксійчуку, Салійчуку, а також Сергієві Литвиненку, які є лобістами рідного краю в найкращому розумінні. Вони сповна використовують кошти субвенції на соціально-економічний розвиток за її прямим призначенням — спрямовують на об’єкти своїх округів. А ще держава підтримує громади, наприклад, через субвенцію на розвиток комунальної інфраструктури і техніки. Для однієї з найбільших — Сарненської уряд спрямував 590 тисяч гривень, і нова техніка вже працює на її вулицях». Повідомляє пресслужба РОДА.

Також у 2021році завдяки співфінансуванню з державного та місцевих бюджетів вдалося придбати 15 нових шкільних автобусів. А в межах спільного проєкту Мінцифри та МОН «Ноутбук кожному вчителеві» — понад 2,5 тисячі ноутбуків.

Крім того, оновлюють ЦНАПи: понад 14 мільйонів гривень державних коштів спрямовано торік для восьми громад області. Наприклад, у Бокіймівській ЦНАП зводять із нуля, в інших громадах оновлюють.

Разом із тим, завдяки інтернет-субвенції, якої до 2021 року не існувало, 85 сіл краю отримали швидкісний інтернет. Цей проєкт Мінцифри продовжено й на 2022 рік.

Кожен четвертий аграрій області звернувся по державну підтримку, яка 2021 року за різними програмами становила для Рівненщини 107,1 мільйона. За  урядовою програмою кредитування «5—7—9%» видано кредитів підприємцям області на 2 мільярди 192 мільйони гривень. Успішно реалізується проєкт-переможець конкурсу Мінрегіону «Розвиток сироваріння в громадах Рівненщини та Волині», на який держава спрямовує 20 мільйонів гривень. А це і робочі місця, й старт для нових бізнес-ініціатив.

Схожі статті