+380673870816 +380673870816

Творчим і активним: на Рівненщині передбачили 7 млн гривень на стипендії та премії

Фото пресслужби РОДА

На Рівненщині підтримають фінансово активних людей області. Премії, стипендії, грошові нагороди отримають освітяни, науковці, спортсмени, патріоти, активісти та учні області.

Загалом з обласного бюджету у 2022 році на підтримку найкращих фахівців у своїх галузях, в межах затверджених обласних програм, передбачено близько 7 мільйонів гривень. Повідомляє пресслужба РОДА.

«Талановита молодь, спортсмени та науковці – це майбутнє нашої держави. Такі люди – взірці та мотиватори для інших. Завдяки їхній щоденній праці, здобуткам та досягненням про Рівненщину дізнаються не лише в Україні, а й в світі. Позиція влади в цьому питанні однозначна – маємо підтримувати найкращих», – відзначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

В обласному бюджеті передбачили кошти на такі винагороди:

Стипендії 15 обдарованим та активним людям з інвалідністю 

Їх виплачують щороку для мешканців області за активну участь в науковій, творчо-мистецькій, спортивно-масовій, громадській та соціальній діяльності. Цьогоріч обдаровані та активні люди з інвалідністю отримають 15 стипендій голови Рівненської обласної державної адміністрації та голови обласної ради. Місячний розмір – одна тисяча гривень. Загальна сума – 180 тисяч гривень.

Премії для працівників культури

Стипендії, у розмірі 75 тисяч гривень, передбачені провідним діячам, ветеранам і пенсіонерам культури та мистецтва. Також, по 10 тисяч гривень, а це 5 премій отримають діячі в галузі літератури, охорони культурної спадщини, музичного і образотворчого мистецтва.

Для переможців творчих проектів у галузі літератури, театрального, музичного, образотворчого мистецтва, хореографії, народного мистецтва, кінематографії закладено 100 тисяч гривень. Загальна сума на мотиваційні виплати – 225 тисяч гривень.

Відзначення успішних спортсменів та їх тренерів 

Стипендії голови облдержадміністрації призначені провідним спортсменам та тренерам області з олімпійських видів спорту та їхнім тренерам, а також спортсменам з інвалідністю. Розмір кожної стипендії складає від 2 до 8 тисяч гривень щомісячних виплат впродовж року. Загалом це понад 4,8 мільйона гривень.

Грошове заохочення молодих вчених, активних освітян та успішних учнів 

5 молодих вчених Рівненщини отримають премії за свої дослідження. На таке заохочення з обласного бюджету виділено 75 тисяч гривень.

Понад 150 осіб, серед яких студенти та учні, отримають іменні сертифікати за вагомі успіхи у навчанні, перемоги на всеукраїнських студентських олімпіадах, конкурсах студентських наукових робіт, всеукраїнських конкурсах фахової майстерності, участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, за 200 балів на ЗНО, а також за активну громадську роботу. На це в обласну програму закладено 967 тисяч гривень.

Найкращим педагогам області в 2022 році передбачені премії на суму 600 тисяч гривень. Грошові винагороди отримають 4 освітян за перемогу в обласному турі конкурсу «Учитель року-2022» та 10 осіб відзначать за особливі досягнення.

Загалом на галузь освіти спрямують понад 1,6 мільйона гривень.

Вшанують за національно-патріотичне виховання 

Фінансову підтримку отримають громадяни України, які зробили вагомий внесок в розвиток національно-патріотичного виховання у Рівненській області. На таке заохочення з обласного бюджету виділено 50 тисяч гривень.

Схожі статті