+380673870816 +380673870816

Понад 2 мільйони гривень повернуто позичальниками по обласній програмі «Власний дім»

Фото пресслужби РОДА

Відбулося засідання спостережної ради Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. До складу спостережної ради входять представники ОДА, депутатського корпусу обласної ради та фонду, юристи.

У ході засідання заслухали інформацію про стан повернення позичальниками кредитів, ведення претензійно-позовної роботи з боржниками та обговорили пропозиції щодо покращення його функціонування. Повідомляє пресслужба РОДА.

На сьогодні Фонд здійснює значну роботу із повернення коштів до відповідних бюджетів. За період січень-листопад 2021 року до обласного та державного бюджетів було повернуто понад 2 мільйони гривень, що становить 130 відсотків від плану.

Голова Фонду Сергій Анощенко поінформував про стан розгляду ключових судових справ і прийнятних судових рішень за 2021 рік.

Крім цього, члени спостережної ради обговорили Обласну цільову програму «Власний дім» на 2022 - 2024 роки. Орієнтовний обсяг фінансування якої становить 11,09 млн гривень.

«Реалізація програми дає можливість співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників для спорудження житлових будинків, придбання житла, реконструкції та капітального ремонту житла, спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій, утеплення житлових будинків з використанням енергозберігаючих технологій», зазначив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Механізм отримання пільгового кредитування передбачає процентну ставку у розмірі 3 відсотків річних від суми зобов'язання, за кредитом (для окремих категорій сільських жителів безвідсотковий кредит), відстрочку початку повернення кредиту до двох років та повну відсутність обов'язкового початкового внеску.

«Важливо, щоб програма фінансувалася з бюджетів різних рівнів, а територіальні громади у своїх бюджетах, за можливості, також передбачили видатки на програму «Власний дім». Тергромади самі вирішуватимуть, яку суму виділити на співфінансування», – додав Ігор Тимошенко.

Нагадаємо, основною діяльністю Фонду є надання пільгових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі. Одна з умов отримання такого кредиту – особа повинна проживати і працювати в селі.

Схожі статті