+380673870816 +380673870816

Громади на Рівненщині будуть варити сири. Міністерство дало держпідтримку

Фото пресслужби РОДА

Міністерство розвитку громад та територій України надало 20 млн грн держпідтримки на розвиток сироваріння в Рівненській та Волинській областях. Одинадцять громад з Рівненщини, та ще одна з Волині – це Цуманська, об’єдналися і будуть разом виготовляти молочну продукцію та сири. Мова йде про Козинську, Варашську, Мирогощанську, Гощанську, Боремельську, Корецьку, Млинівську, Повчанську, Бугринську, Острожецьку, Острозьку ТГ Рівненської області.

Локомотивом у цьому процесі стала Козинська тергромада. Саме остання подала відповідний проєкт і стала переможцем у Міністерстві розвитку громад та територій України. Повідомляє пресслужба РОДА.

Свою підтримку проєкту висловили голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та народний депутат України Олександр Аліксійчук.

«Переконаний, такий проект дасть поштовх для розвитку регіону. Адже він про самоорганізацію та реалізацію потенціалу кожної задіяної громади. Люди не лише отримають нові робочі місця та збільшать надходження до місцевих бюджетів. А й будуть розвивати сільське господарство в громадах і в регіоні загалом», - сказав Віталій Коваль.

Зокрема, проєкт передбачає не лише виробництво продукції, а й утримання худоби, облаштування територій для її випасу, закупівлю відповідного обладнання для сироварні.

«Проєкт реалізовуватиметься протягом 2 років. За цей час місцеві жителі отримають консультації щодо виготовлення сирів та подальшого просування своєї продукції, будуть придбані добрива та травосуміші, підготовлені та засіяні пасовища, буде придбаний трактор та інше обладнання для заготівлі кормів, населення отримає обладнання для доїння корів, облаштовані свердловини для водопостачання тощо», - пояснює голова Козинської ТГ Іван Школяр.

Додамо, що переймати досвід Козинська громада планує в підприємства, яке займається переробкою молока, виготовленням кисломолочних виробів, сметани та різноманітних сирів під брендом «Гощанська долина сиру».

Схожі статті