+380673870816 +380673870816

Для "соціальних" підприємств Рівненщини придбали майже 1 млн кубометр пільгового газу

Фото ілюстроване

12 суб'єктів господарювання Рівненщини, що є виробниками продовольчих товарів соціальної значення, скористались можливістю придбати природний газ власного видобутку за пільговою ціною. 

Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько. Повідомляє пресслужба РОДА.

"Для 12 підприємств області за січень-лютий реалізовано майже 1 мільйон кубометрів газу. Наразі виробники подають заявки на березень до Комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку", - прокоментувала Надія Переходько.

Загалом на потребу усіх виробників України для січня-лютого  реалізовано понад 18 млн куб. м. природного газу за пільговою ціною для виробників соціально значущих товарів.

Процедурою "газових"  торгів скористались 256 виробників різної форми власності. 

Нагадаємо, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 № 19, Мінагрополітики затвердило перелік підприємств-виробників соціально значущих товарів. Серед них виробники борошна, молока, хліба, яєць курячих, птиці та олії соняшникової. 

Торги з продажу «блакитного палива» за пільговою ціною відбуваються на Українській енергетичній біржі. 

До 5 лютого Міненерго прийматиме заявки на придбання природного газу власного видобутку від підприємств із Переліку. Заявки приймаються на березень 2022 року.

«На жаль, 2022 рік ми зустріли з різким подорожчанням енергоресурсів. Як наслідок, вітчизняні підприємства харчової промисловості зіткнулися з серйозними проблемами. Адже вартість блакитного палива – це значна частина собівартості виробництва. Уряду було важливо забезпечити стабілізацію ціноутворення на соціально значущі товари», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Схожі статті