+380673870816 +380673870816

Будівельна діяльність на Рівненщині: інвестиції розвитку

Фото пресслужби РОДА

Обсяг капітальних інвестицій, вкладених в економіку області торік, становив 3,7 млрд грн. і зріс на 26%.

Про це повідомили під час колегії Рівненської ОДА, яка була присвячена підсумкам роботи галузей господарського комплексу та виконання місцевих бюджетів у 2021 році. Повідомляє пресслужба РОДА.

«Введено в дію 203,7 тисячі кв. метрів загальної площі житла, а це 2185 квартир. Це на 2,7% більше, ніж у 2020 року. За 2021 рік обсяг виконаних будівельних робіт склав майже 4,4 млрд гривень, що на 13,4% більше, ніж у 2020 році. По Україні такий ріст становить 5,1%», - зауважив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Ігор Тимошенко розповів про кошти з державного бюджету, які інвестували в будівельну діяльність.

У 2021 році за кошти субвенції на утримання та розвиток автомобільних доріг у сумі 560,8 млн гривень проведено реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт автошляхів протяжністю 73,3 км. Окрім того, на це витрачено 19 млн грн коштів з місцевих бюджетів.

За кошти Державного фонду регіонального розвитку на реалізацію 6 інвестиційних проєктів спрямовано 159,6 млн гривень.

Так, введено в експлуатацію спортивний зал дитячо-юнацької спортивної школи у м. Здолбунів та басейн школи у м. Дубно. Триває будівництво та реконструкція шкіл в селах Цепцевичі Сарненського та Борбин Дубенського районів, дитячого навчального закладу ясла-садок у м. Рівне, фізкультурно-оздоровчого басейну у м. Костопіль, спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи у м. Здолбунів.

За рахунок коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій області проводили будівельні роботи та реконструкцію об’єктів соціальної сфери. А саме: дошкільних навчальних закладів у містах Рівне, Дубно та Костопіль, смт Мізоч, приймальних відділень в м. Березне та смт Володимирець, придбали медичного обладнання у населених пунктах області. Загалом використано 117,7 млн гривень.

За рахунок коштів субвенції на розвиток спортивної інфраструктури проводилось будівництво універсального спортзалу комунального закладу «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву» Рівненської обласної ради. На це використано 91,2 млн грн. 

Область отримала 256,7 млн. гривень субвенції на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. На це використали 207,1 млн гривень. Впродовж 2021 року тривало будівництво дошкільного навчального закладу ясла-садок та стадіону «Авангард» у м. Рівне, реконструкція терапевтичного корпусу (влаштування переходу до лікувального та фізіотерапевтичного корпусів) КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» у смт Клевань, модернізація ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне», будівництво басейну в м. Костопіль, реконструкція басейну в м. Дубно, будівництво НВК в с. Борбин та реконструкція школи в с. Малеве Дубенського району. 

За рахунок залишку коштів субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості у сумі 12,8 млн грн введено в експлуатацію чотири лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селах Полиці Вараського району (50 відвідувань у зміну), селах Колки, Берестя та Селець Сарненського району (30 відвідувань у зміну). Використано 11,7 млн гривень.

Із бюджету розвитку обласного бюджету використано 99,8 млн гривень. Їх спрямовано на забезпечення співфінансування об’єктів, що включені до проєкту Президента України «Велике будівництво», а також на розвиток та підтримку ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне», будівельні роботи в закладах освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, дорожнього господарства. Серед них:

  • будівництво шкіл у селах Цепцевичі та Вири Сарненського району;
  • будівництво універсальної спортивної зали спортивного комплексу у м. Рівне (по вул. Макарова);
  • реконструкцію терапевтичного корпусу обласного госпіталю ветеранів війни в смт Клевань;
  • реконструкцію обласної універсальної наукової бібліотеки у м. Рівне;
  • реконструкцію флагштоків в м. Рівне;
  • реконструкцію будівлі Горбаківського НВК в с. Горбаків Рівненського району;
  • реконструкцію приймальних відділень у містах Рівне, Березне, смт Рокитне; 
  • капітальний ремонт покриття перону, рубіжної доріжки та огорожі, реконструкцію світлосигнальної системи та радіотехнічного обладнання ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне»;
  • нове будівництво лікарських амбулаторій в селах Селець, Берестя, Колки Сарненського району;
  • виготовлення проєктної документації на проведення будівельних робіт в обласній клінічній та обласній дитячій лікарнях.

Окрім того, в обласному бюджеті були передбачені кошти інших субвенцій із місцевих бюджетів у сумі 77 млн грн на співфінансування проєктів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я області. Використано 52,6 млн грн.

Схожі статті