+380673870816 +380673870816

Жителів Рівненщини 60 плюс закликають вакцинуватися від коронавірусу

Фото пресслужби РОДА

Ризик смертності від COVID-19 в Україні серед невакцинованого населення в 10 разів більший, ніж у повністю вакцинованого. Найвищі показники смертності спостерігаються у віковій групі 60+. Так розпочав сьогоднішню зустріч Міністр охорони здоров’я  України Віктор Ляшко.

У селекторній нараді щодо вакцинації та захисту осіб, старше 60 років, взяли участь перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та представники окремих територіальних громад області. Повідомляє пресслужба РОДА.

Вакцинацію від COVID-19 першою дозою, за даними Ляшка, отримали  всього 38,9% людей віком понад 60 років.  Майже  80% від всіх летальних випадків - це люди цієї категорії. 

«На Рівненщині у 12 територіальних громадах рівень охоплення вакцинації категорії людей 60+  є вкрай низьким - менше 20%. У Вараській громаді найнижчий показник - 2,49%. У решти - 15,17,19%», - зазначив Сергій Подолін.

Перший заступник голови ОДА розповів і про те, що для деяких жителів області проблемою є те, що до пунктів щеплення необхідно доїжджати транспортом. Саме для них будуть створені спеціальні мобільні бригади, які вакцинуватимуть у їх населених пунктах.

«Ми маємо провести інформаційну кампанію серед населення відповідної категорії. Люди повинні  знати, де, коли, навіщо і чим щеплюють. Вакцин в Рівненській області вистачає. Вже відомо, що 1,4 тисячі доз CoronaVac розвозять по регіонах», - зауважив Сергій Подолін.

Водночас Віктор Ляшко наголосив, що у МОЗ відкрилася гаряча лінія: 0-800-505-201, на яку можна звертатися у разі невиплати заробітної плати медикам.

 «Ми будемо фіксувати всі сигнали про невиплату, для того, щоб належним чином управлінськими рішеннями відреагувати на порушення постанови Кабінету Міністрів, яка встановлює базовий рівень зарплат для медичних працівників у закладах охорони здоров'я», - наголосив міністр Ляшко.

Схожі статті