+380673870816 +380673870816

За рік на Рівненщині медики діагностують у дітей до семи випадків захворювання на туберкульоз

На Рівненщині медики разом із чиновниками обговорили проблему захворювання на туберкульоз дитячого населення. За даними лікарів  в Рівненській області на обліку перебуває дві з половиною тисячі маленьких пацієнтів. Проте, не у всіх підтверджується діагноз туберкульозу. За останні 5 років в чистому вигляді захворіло 35 дітей. В середньому за рік на Рівненщині серед малечі виявляють до семи випадків захворювання на туберкульоз. 

Останнім часом набули поширення не легеневі форми цієї хвороби. Медики підбивши підсумки проведення профілактичних обстежень виокремили райони, які найгірше спрацювали у цьому напрямку.

Ростислав Рожанський, генеральний директор ТМО "Фізіатрія":

- У цьому році в нас вийшов сильний провал із туберкульозної діагностики. В минулі роки було краще. Надзвичайно погано спрацював Радивилівський, Гощанський, Корецький райони та місто Кузнецовськ. Показники за 9 місяців надзвичайно низькі.

Туберкульоз – хвороба, яка розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Контролювати її поширення надзвичайно складно. Особливо, це стосується тих, хто має відкриту форму цієї хвороби і не бажає лікуватися. Віталій Бойко вважає, що до таких людей потрібно застосовувати радикальні дії.

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Це треба якісь воєнні формування, щоб їх охороняли з колючим дротом, а на це потрібні серйозні кошти. Це дуже важливо. Людина повинна знати, що буде знаходитися в спеціалізованому закритому закладі. Така людина не повинна чинити опору, щоб її полікували.

Нині ні законодавчо, ні фінансово створити закриту зону для примусового лікування неможливо. Зупинення розповсюдження туберкульозу кожен має контролювати індивідуально: своєчасно робити щеплення та регулярно обстежуватися.

Схожі статті