+380673870816 +380673870816

У Рівному відкрито регіональний центр променевої терапії

Віктор Янукович під час робочої поїздки у Рівненську область взяв участь у церемонії відкриття Центру променевої терапії Рівненського обласного онкологічного диспансеру. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної державної адміністрації.
     Він разом із головою облдержадміністрації Василем Берташем перерізав символічну стрічку перед входом до нового Центру променевої терапії. Глава держави подякував місцевій владі, лікарям, будівельникам, інвесторам - усім, хто долучився до зведення Центру. Президент відзначив унікальність новітнього обладнання, що встановлене у новоствореному Центрі, та високий рівень підготовки фахівців, які тут працюватимуть. Глава держави вручив медикам сертифікат на медичне обладнання.
     Нове дороговартісне обладнання, на якому відтепер діагностуватимуть онкохворих, для Рівненщини придбав фонд Ріната Ахметова "Розвиток України" в рамках проекту "Рак виліковний. Своєчасна діагностика і лікування онкологічних захворювань". Це передбачено в умовах Меморандуму про співпрацю, який підписав голова облдержадміністрації Василь Берташ із фондом. Відтак, в медзакладі встановлено лінійний прискорювач, сучасний комп'ютерний томограф та інше обладнання для проведення променевої терапії і діагностики раку. На базі високотехнологічного обладнання в диспансері створено регіональний центр променевої терапії, де лікуватимуть злоякісні новооутворення фотонами та електронами високих енергій. В усьому світі це принципово новий метод сучасного лікування онкопатології. Обслуговуватимуть онкохворих 22 фахівці, які пройшли навчання і стажування за кордоном.
     У центрі променевої терапії зможуть лікуватися не лише жителі Рівненщини, а й пацієнти із сусідніх областей. Для порівняння: з 8 областей Західної України тільки в одному онкологічному диспансері, у Львові, є лінійний прискорювач. Відповідно до європейських стандартів на 1 мільйон населення має бути 1-2 лінійних прискорювачі. 
     На Рівненщині щороку 2,5-3 тисячі онкохворих потребують променевої терапії на лінійному прискорювачі. Донині їх направляли до Києва чи Донецька. Відтепер їх лікуватимуть у Рівному. Загалом за рік у центрі проходитиме курс лікування до 7 тисяч пацієнтів. Всього ж на Рівненщині майже 18 тисяч онкохворих, і щороку, констатують медики, їх стає все більше.
     Тим часом на Рівненщині підготували приміщення для роботи сучасної апаратури. Голова облдержадміністрації Василь Берташ особисто контролював реконструкцію приміщення обласного онкодиспансеру під центр променевої терапії. На це виділили 5 мільйонів 359 тисяч гривень (кошти з обласного та державного бюджетів). Загальна вартість обладнання складає понад 22 млн. гривень. Дотримання всіх технічних вимог промоніторили британські фахівці. Зауважень до виконаних робіт вони не мали, тому дозволили встановлення лінійного прискорювача та комп’ютерного томографа в онкодиспансері.

Схожі статті