+380673870816 +380673870816

У Рівному провідні науковці та лікарі обговорили актуальні питання збереження репродуктивного здоров’я в Україні

Під егідою Міністерства охорони здоров’я в Рівному пройшов науково-практичний семінар під назвою "Актуальні питання збереження репродуктивного здоров’я в Україні". У конференції взяли участь як провідні науковці, так і кваліфіковані лікарі. 

До 2015 року в Україні діє державна програма, яка спрямована на покращення репродуктивного здоров’я населення. Основна її ціль - зниження показників смертності новонароджених та молодих матерів, які в нашій країні значно відрізняються від європейських країн. Тому науково-практичні семінари, які організовує Міністерство охорони здоров’я в Україні сприяють закріпленню напрацювань серед медпрацівників.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Марія Думановська розповіла, що Рівненська обласна програма працює ефективно. За останній рік вклали втричі більше коштів у ці проекти, що дало відповідні позитивні зрушення на Рівненщині.

Марія Думановська, заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації:

- Хочу сказати, що за останні роки виконання програми, у нас знизилися показники абортів. Вдалося майже втричі знизити показники материнської смертності. Це основні завдання, які ми ставили перед своєю службою. І ми їх виконуємо.

Вікторія Єнікєєва, головний лікар комунального закладу "Обласний перинатальний центр":

- Завдяки цій програмі зменшується кількість абортів. Ми працюємо. І намагаємося покращити показник народжуваності.

Спеціалісти розповіли, що не варто забувати і про проблеми. Найпоширеніші - невиношування, безпліддя. Так, в Рівненській області на обліку стоїть майже п’ять тисяч пар, які не можуть виконати свою біологічну функцію – народити дитину. Поширення набувають онкозахворювання у жінок, зокрема, рак шийки матки. Ця хвороба не оминає і юних представниць прекрасної статті. Панацеєю страшній хворобі може стати спеціальна вакцинація. 

Окрім того, цей семінар дав можливість відвідувачам ознайомитися з інноваціями у сфері медицини та поділитися досвідом з колегами.

Валентина Коломейчук, начальник відділу акушерсько-гінекологічної допомоги Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МЗ України:

- На конференції провідні фахівці України, Академія Наук і провідні фахівці з інституту акушерства і педіатрії з Харківського університету, Донецького взялися до боротьби із цими проблемами. Буде прочитано цикл лекцій. Лікарі зможуть ознайомитися з новинками і почерпнути щось важливе.

Соціальні та екологічні проблеми, які мають місце не лише на Рівненщині, а й на теренах усієї країни негативно позначаються на фізіологічному та репродуктивному стані здоров’я жінок. Планування сім’ї, вчасна диспансеризація та догляд за собою допоможуть уникнути багатьох проблем.


111007_Vagitni sferadesigner

Схожі статті