+380673870816 +380673870816

У Рівному обговорили шляхи полегшення болю невиліковно хворих

Таблетований морфін є доступним та ефективним засобом знеболення. Він активно використовується для полегшення болю в паліативній медицині у цілому світі. Втім, Україна на європейському просторі є єдиною державою, де таблетований морфін не зареєстрований.  

Проблема якісного та адекватного знеболення на сьогодні є неймовірно актуальною. Адже велика кількість пацієнтів, які знаходяться на термінальній стадії багатьох захворювань, потребують знеболювальних препаратів. Допомагають таким пацієнтам виїзні наркологічні бригади, які обслуговують їх на дому. А кількість виїздів та дози наркотичних препаратів, як запевнила заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконокому Вікторія Покоєвчук, залежать від потреб пацієнтів.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконокому:

- Якщо хворому недостатньо тієї дози, яка призначена перший раз лікарем онкодиспансера, то викликається консультант, узгоджується збільшення дози і хворому надають потрібну кількість ампул. Лікарі будуть виїздити узгоджувати і давати стільки, скільки необхідно цьому пацієнту.

Згідно із статистичними даними у 2011 році 298 онкологічних хворих, які потребували знеболення, отримали необхідну медичну допомогу на дому. А стаціонарні відділення міських медичних закладів, як запевнила пані Вікторія, у повному обсязі забезпечені знеболюючими препаратами. Так, у першому кварталі цього року у Рівному знеболюючих препаратів придбано на 112 тисяч гривень. Втім, впровадження перорального морфіну в Україні значно спростило б процедуру отримання знеболюючих препаратів для пацієнтів та зекономила б бюджетні кошти. Але наразі, він не зареєстрований, не виробляється і не завозиться. Тому пацієнти отримують знеболюючі препарати через ін’єкції. В результаті ж їх регулярного проведення виникають абсцеси.

Надія Венгрин, керівник відділення паліативної медицини Дубенського медичного коледжу:

- Як би професійно медична сестра не уводила знеболююче, уникнути абсцесів не вдається. А це ще інший чинник, який сприяє виникненню болю, больового синдрому, тобто посилює його. І звичайно, використання цілої армії знеболюючих препаратів, які є сьогодні у вигляді спреїв, у вигляді таблетованих препаратів. Це була б серйозна революція в нашій медичній галузі, яка б допомогла людям подолати оці симптоми болю.

Аби допомогти таким пацієнтам, Міжнародний фонд "Відродження" підготував "Лист до Президента України з проханням взяти під особистий контроль ситуацію із доступом до знеболення в Україні".

Світлана Ващук, керівник проекту "Створення та підтримка двох груп самодопомоги для осіб, що потребують знеболення":

- Лист побудований на основі минулорічного дослідження міжнародної правозахисної організації. Приїздив їх представник Дідерік в Україну і зокрема в Рівне та досліджував ситуацію і на основі цього разом із юристами цей лист і складено.

Долучитися до такої допомоги може кожен, адже у підтримку таких ініціатив, громадська організація "Всеукраїнське об'єднання ЛЖВ" збирає підписи від усіх небайдужих. Їх можна також залишити в електронному варіанті на сайті www. stopbil.in.ua.

 

Схожі статті