+380673870816 +380673870816

Цієї зими Рівненщину вражатиме новий тип вірусу грипу

Вже цієї зими Рівненщину вражатиме новий, незвичний для нашого населення тип вірусу грипу, який до кінця не досліджений вченими. 

За останній тиждень на Рівненщині на грип та ГРВІ захворіло чотири з половиною тисячі осіб. Обласні епідеміологи зафіксували зменшення захворюваності на 5 % в порівнянні з минулим тижнем. Проте, для радості особливих причин немає, таке затишшя медики називають перед епідсезоном. Цієї зими у нашій країні, окрім минулорічних вірусів, очікують і новий, досі до кінця не вивчений вірус грипу.

Анатолій Рєзніков, завідувач епідеміологічним відділенням Рівненської обласної СЕС:

 - Цього року очікується вірус грипу АН1N1. Він не втратив свою потужну силу. Очікується циркуляція вірусів АН3N2. Він для нас новий і ним інфіковано небагато людей. Має високий потенціал. Очікується також вірус грипу "В".

Найуразливішими до сезонних хвороб є старші люди та діти. В 1-Г класі Рівненського НВК № 2 сьогодні через хворобу відсутній лише один учень. Адміністрація школи запевнила, що нині показники відвідування навчання є значно кращими у порівнянні з минулим роком. Проте, про всяк випадок, до карантину готуються і профілактичні заходи проводять.

Людмила Божок, заступник директора з навчально-виховної роботи Рівненського НВК № 2:

- На сьогодні у нашій школі навчається 1027 дітей, 38 класів. Якщо взяти у порівнянні за тиждень, то кількість хворих не перевищує 5 %. Хоча, за минулий рік в цей час відсутність учнів досягала 20 %.

Аби вберегти себе від підступних вірусів, лікарі вкотре наголошують на вакцинації. Така процедура заборонена лише дітям до шести місяців, особам, які не переносять курячий білок та онкохворим. Незважаючи на численні прохання лікарів, нині Рівненщина займає майже останнє місце серед областей з низькою активністю населення до щеплень.

Анатолій Рєзніков, завідувач епідеміологічним відділенням Рівненської обласної СЕС:

- Вакцини надзвичайно ефективні, вони слабо реактогенні. Нам невідомі факти побічних реакцій. Звичайно, треба йти до лікаря, тоді можна купити якісну вакцину.

Окрім вакцинації, лікарі як завжди радять якісно харчуватися, дотримуватися здорового способу життя, а в період, коли захворюваність досягне свого піку, намагатися менше відвідувати громадські місця і не займатися самолікуванням.

Схожі статті