+380673870816 +380673870816

Сільська медицина Рівненщини пересіла на велосипеди

Відтепер сільська медицина стане ближчою. За кошти від благодійних внесків в Острозькому районі для місцевих ФАПів закупили 32 білоруські велосипеди, вартістю 800 гривень кожний. 

У селі Вельбівне Острозького району проживає майже дві тисячі жителів. А з медичного персоналу таку кількість населення обслуговує лише фельдшер та акушер.

Пані Галина зраділа, коли дізналася, що їхній фельдшерсько-акушерський пункт отримав у користування новенький велосипед. Жінка розповіла, що раніше у них був залізний "коник" один на двох, і то старий. Нині ж долати п’ятикілометровий радіус села стане набагато легше і зручніше.

Галина Захаржевська, завідувач ФАПу с. Вельбівно Острозького району Рівненської області:

- У нас раніше велосипед був. Але ми і пішки ходили. А зараз таке велике село, що неможливо обслуговувати одним велосипедом. Це для нас справжня знахідка. 

Пообіцяли і зробили. Місяць тому під час медичної наради в Острозі, медики скаржилися чиновникам на брак транспорту. Мовляв, кілометраж сіл великий, а добиратися немає чим. Обласній владі вдалося знайти спонсорські кошти і придбати двоколісні засоби пересування. Тепер 32 новенькі велосипеди чекають на своїх власників.

Всього ж фельдшерсько-акушерських пунктів в Острозькому районі 33. Новенькі велосипеди медпрацівники вже мають. Чиновники запевнили, що на цьому приємні подарунки не закінчаться.

Анатолій Юхименко, перший заступника голови Рівненської облдержадміністрації:

-Ми прийняли рішення. Зараз працюємо із спонсорами, щоб в одному районі лікарську амбулаторію забезпечити автомобілем. Зараз я працюю із спонсорами, щоб придбати цей автомобіль.

Головний лікар Острозької центральної районної лікарні розповів, що такого автомобіля не вистачає амбулаторії у селищі Могиляни.

Усі ФАПи та амбулаторії району підпорядковуються Центральній лікарні Острога. Проте й тут не все гаразд. Нині приміщення медичного закладу потребує капітального ремонту, який, до речі, вже розпочався.

Василь Веляник, головний лікар Острозької центральної районної лікарні:

- У нашій місцині є атомна електростанція і відповідно виділяються кошти. Зараз триває ремонт другого поверху поліклінічного відділення. 100 тисяч ми направили на освоєння поталого-анатомічного відділення. А решту 200 тисяч направили на розвиток матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я.

Ганні Семенівні 56. Тільки медпрацівникам подарували двохколісних помічників, як жіночка одразу ж випробувала транспорт на міцність.

Ганна Поліщук, завідувач ФАПу с. Точивики Острозького району Рівненської області:

- Є деякі місця, до яких не можна швидко дійти. Тепер я не переживаю. Сіла на велосипед і за кілька секунд у хворого.

 

Схожі статті