+380673870816 +380673870816

Рівняни стали менше помирати від ускладнень внаслідок діабету

Таку інформацію сьогодні оприлюднили місцеві медики на круглому столі з нагоди Міжнародного дня боротьби із діабетом.

Причинами захворювання на діабет є спадковість, шкідливі звички, надмірна вага, постійні стреси, хвороби підшлункової залози, низький імунітет тощо. Після 40 років контролювати рівень цукру у крові має кожен. Адже виявлення хвороби на ранніх стадіях – полегшує її подальший перебіг. А людина зможе швидше призвичаїтися до нового ритму життя.

Алла Черняк, головний позаштатний ендокринолог управління охорони здоров’я РОДА:

- Зменшилася смертність хворих на діабет. У попередні роки ця цифра була значно вищою, аніж по Україні.

Впливає на загальний показник, окрім профілактики, і науковий прогрес. Адже якість інсуліну та пігулкових засобів щороку покращується.

Юрій Серветник, завідувач поліклінічного відділення обласного ендокринологічного центру:

- Наукова думка зводиться до того, щоб була найменш токсична дія на печінку і нирки. Велика увага приділяється якості інсуліну. Зараз ми маємо хороший інсулін.

В області наразі зареєстровано 4 тисячі 350 хворих, з них близько 150 дітей, чимало серед останніх дошкільнят. Державні програми забезпечують хворих необхідними засобами. Як запевнили чиновники, цьогоріч проблем із поставкою інсуліну не було. Єдине, що певний вид препарату знімали із виробництва і приходилося шукати йому відповідний замінник. Саме цей факт і створював незручності для пацієнтів.

Алла Черняк, головний позаштатний ендокринолог управління охорони здоров’я РОДА:

- У 2011 році виділено 10 мільйонів 600 тисяч гривень. Всі інші кошти пішли на закупівлю інсуліну для області.

У планах чиновників створити кабінет, у якому лікуватимуть діабетичні ускладнення. А поки ж, нагадаємо, депутати облради прийняли рішення про реорганізацію ендокринологічного центру та покращення умов за рахунок об’єднання із медичним закладом для чорнобильців.

Схожі статті