+380673870816 +380673870816

Рівненщину атакують вірусні гепатити В і С

Депутати обласної ради на шостій сесії прийняли звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки й затвердження загальнодержавних цільових програм для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.
     Ініціаторами та авторами звернення виступили члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров‘я, материнства та дитинства, які стурбовані відсутністю державної програми, що комплексно вирішувала б питання фінансового та медикаментозного забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С. Крім того, до обласної ради неодноразово зверталися хворі на цю недугу, зокрема медичні працівники, які заразилися гепатитом під час виконання службових обов‘язків з проханням надати фінансову допомогу.
     Необхідно зазначити, що понад 80% випадків захворювання гострим вірусним гепатитом С мають хронічний перебіг з подальшою трансформацією в цироз печінки. За даними Рівненської обласної станції переливання крові, при обстеженні здорових донорів щороку реєструється до 90 випадків первинного виявлення антитіл до гепатиту С.
     За останні неповні 4 роки загальна кількість вперше виявлених до вірусів гепатитів В і С серопозитивних донорів сягнула 62 випадків (0,09% від числа обстежених). Переважна більшість інфікованих вірусом гепатиту С - це особи працездатного та репродуктивного віку. Лише у Рівненському обласному гепатитному центрі кожного року проходить обстеження та лікування до 250 хворих на вірусні гепатити. І це лише ті хворі, стан яких потребує обов'язкової госпіталізації, або пацієнти, що розпочинають противірусну терапію. І хоча така терапія є високоефективною, надзвичайно висока вартість лікування і матеріальна неспроможність хворих робить цю терапію практично недоступною для переважної більшості пацієнтів.

Схожі статті