+380673870816 +380673870816

Рівненщина: регіональний профіль громадського здоров’я

Фото пресслужби РОДА

Центр громадського здоров’я України, вивчивши досвід Норвегії, розробив регіональні профілі громадського здоров’я. Вони дають системне бачення стану здоров’я населення, аналізуючи демографію, фактори ризику для здоров’я, екологію регіону, показники здоров’я.

Про це  розповіла під час онлайн брифінгу координатор із вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк. Повідомляє пресслужба РОДА.

«Регіональні профілі громадського здоров’я демонструють, яка захворюваність найбільш характерна для області та проведені за норвезькою моделлю. У Норвегії враховують 350 показників здоров’я. Зважаючи на те, що охорона здоров’я зараз знаходиться у стані реформування, Центр громадського здоров’я МОЗ України враховує лише 25 найбільш достовірних показників здоров’я в кожній області»,  – повідомила Олена Гандзюк.

Наприклад, у Рівненській області наявні як негативні так і позитивні значення показників здоров’я населення:

  • негативні (високі) – захворюваність на злоякісні новоутворення серед населення віком 15-19 років; поширеність та захворюваність на вірусні гепатити В та С;
  • позитивні (низькі) – захворювання на ВІЛ-інфекцію; частота штучних абортів/переривання вагітності, материнська смертність.

Детальніше з профілем громадського здоров’я можна ознайомитися на сайті ОДА, а також сайтах Центру громадського здоров’я, департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я ОДА.

Схожі статті