+380673870816 +380673870816

Рівненщина онкохворих лікуватиме на новому обладнанні

7 жовтня у Рівненському обласному онкологічному диспансері запрацює новий лінійний прискорювач та комп'ютерний томограф придбані за кошти із Фонду Рената Ахметова. Нині персонал відділення променевої терапії навчається працювати з новими пристроями. 

Лінійний прискорювач, комп'ютерний томограф, дозометрія та лазерні системи -  це все вже встановлено у відділенні променевої терапії. Аби навчити персонал працювати на сучасному обладнанні, до Рівного приїхали спеціалісти із Голландії.

Григорій Максимяк, головний лікар Рівненського обласного онкологічного диспансеру:

9 серпня у нас було відкриття. Зараз проходить процес інсталяції. Тобто проходить навчання на обладнанні за участю іноземних спеціалістів. Це виглядає так: іноземні спеціалісти паралельно з нашими роблять одні й ті самі програми. Таким чином йде навчання і відповідно, так звані, лікувально-діагностичні процеси.

Обладнання пов'язане однією системою, в якій хворий проходитиме 7 етапів - підготовка, сканування, планування терапії, укладка пацієнта, попередня візуалізація, локалізація та опромінення. Сучасна техніка вимагає від лікарів професійних вмінь та навичок. За словами завідувача відділенням променевої терапії, навчальна програма не з легких. Проте, спільними зусиллями та з іноземними фахівцями, наші медики майже опанували роботу на обладнанні.

Тетяна Щегловська, завідувач відділенням променевої терапії №1 Рівненського обласного онкологічного диспансеру:

навчання триває два місяці і буде тривати до 7 жовтня. А вже 7 жовтня будуть перші пацієнти. Іноземні фахівці цілий тиждень працювали з нами. До запуску апарата фахівці постійно з нами.

За словами Григорія Максимяка, чимало людей почали зверталися з проханням обстежувати та лікувати їх на новому обладнанні. Можливим це стане лише із 7 жовтня.


110919_Tomograf sferadesigner

Схожі статті