+380673870816 +380673870816

На Рівненщині посилять контроль за якістю ліків

Наша область – одна із семи, в яких будуть переоснащенні лабораторії з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції Державної служби з лікарських засобів. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    В Західному регіоні лише Львів і Рівне отримають зі столиці дороговартісне обладнання для оперативного виявлення фальсифікованих препаратів. Частину устаткування Рівненщина вже одержала, а загалом в область надійде апаратура на 6 мільйонів 800 тисяч гривень. Нині, за дорученням голови облдержадміністрації Василя Берташа, проектанти готують документацію для реконструкції приміщення, в якому запрацює оновлена лабораторія. Очільник області запевнив, що клопотатиме у столиці про виділення фінансування на створення сучасних умов, оскільки від оперативності та якості проведених аналізів на пряму залежить здоров’я краян. Адже за висновками лабораторних досліджень із роздрібної мережі вдається вчасно вилучати неякісні лікарські препарати, резюмував Василь Берташ. 
    Так, торік працівники лабораторії з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції Державної служби з лікарських засобів в області провели понад 1800 аналізів. Майже 15 відсотків зразків не відповідали вимогам. В 2011 році інспектори також вилучили з обігу 1123 серії (187,5 тисячі упаковок) неякісних лікарських засобів. Крім того, за результатами перевірок, виявили порушників та оштрафували їх на 51 тисячу 765 гривень. Ще підготували 8 подань на анулювання ліцензій недобросовісних суб’єктів господарської діяльності.

Схожі статті