+380673870816 +380673870816

На Рівненщині кожен другий старшокласник має проблеми із зором

Захворювння очей у дітей за минулі десять років зросло майже на 30%. Статистика каже: окуляри від короткозорості носить кожен п’ятий учень молодших класів і майже половина старшокласників. 

До лікарів зі скаргами на різке погіршення зору Анастасія звернулася близько року тому. Значне навантаження в школі, комп’ютер, телевізор і як результат діагноз –короткозорість. Дівчина розповіла, що в її класі на поганий зір скаржиться ледь не кожен учень.

Анастасія, учениця Рівненської гуманітарної гімназії:

- Моя подруга Каріна теж стала погано бачити, згодом і я. Потроху в нашій школі стає більше дітей, які гірше бачать.

Лікарі-офтальмологи констатують, кількість дітей із вадами зору з кожним роком лише зростає. Короткозорість, далекозорість та астигматизм. Десять років тому, наприклад, короткозорість у перших класах фіксували в розмірі 5 – 6 %, а при закінченні школи в учнів вона зростала до 20. Нині 28 % першокласників мають захворювання очей, у старших класах проблеми із зором має половина школярів. Причинами такої невтішної статистики є неправильний спосіб життя, погане харчування, значне зорове навантаження. В останньому випадку саме телевізор та комп’ютер виступають ворогами дітей. Захисні окуляри та міфи про кактуси не вбережуть малюків від небезпеки. Лікарі радять все ж дотримуватися встановлених норм роботи з технікою.

Василь Головень, завідувач очного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні:

- В перших-четвертих класах - 15 – 20 хвилин комп’ютер, 30 – 35 хвили телевізор. В 4 - 7 класах вже йде питання більше 30 – 35 хвилин.

Таке нині популярне 3D-кіно теж здійснює певний негативний вплив на зір.

Василь Головень, завідувач очного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні:

- При даному форматі навантаження на око більше. У нас є зір основний, периферичний, бінокулярний, глибинний, то при 3D іде навантаження на всі компоненти зору.

Аби вберегти себе та своїх дітей від ризику та патологій, офтальмологи радять частіше дотримуватися гігієни зору, давати відпочинок своїм очам та правильно харчуватися. Включити у свій раціон ягоди, зокрема чорниці, які містять антиоксиданти, вживати побільше молочних продуктів, що запобігають короткозоості. Адже краще попередити хворобу, аніж потім її лікувати.

Схожі статті