+380673870816 +380673870816

На профілактику серцево-судинних захворювань Рівненщина потребує 150 мільйонів гривень

Сто п’ятдесят мільйонів гривень потребує Рівненське міське управління охорони здоров’я, аби покрити усі фінансові витрати, пов’язані із профілактикою та лікуванням серцево-судинних захворювань. Сучасне кардіологічне відділення у центральній міській лікарні, попри дороге обладнання, придбане раніше, несе чимало затрат, які наразі компенсують переважно пацієнти. 

Кількість хворих на серцево-судинні захворювання з кожним роком зростає. Тому ця галузь потребує все більшого фінансування. Минулоріч міська влада виділила на управління охорони здоров’я Рівного 120 мільйонів гривень, попри необхідні двісті. Цьогоріч головний медик міста Михайло Стичишин, звернувся до влади із цифрою у 150 мільйонів гривень. З них 250 тисяч підуть на операції серця та стентування судин.

Владислав Сухляк, завідувач інформаційно-аналітичного відділу управління охорони здоров’я м. Рівне:

в нас на базі центральної міської лікарні створено кардіологічне відділення на 10 ліжок. Для оснащення обладнання і апаратури, яка необхідна для операцій, потрібні кошти. Операції дуже дороговартісні. Всередньому одна коштує 15-20 тисяч гривень.

Для попередження гострих інфарктів у світі поширена процедура, коли у закупорену судину вставляють стенд. Цим займаються і наші медики. Втім, його вартість сягає більше тисячі. Є пацієнти, які потребують одразу кілька таких стендів. Деякі операції обходяться у суму понад сто тисяч гривень. Наразі понад тисяча таких рівнян знаходяться на обліку в управлінні. Зрозуміло, що не усі можуть дозволити собі таке лікування.

Владислав Сухляк, завідувач інформаційно-аналітичного відділу управління охорони здоров’я м. Рівне:

влада не всім може забезпечити. Пацієнт повинен купувати дещо за власні кошти. Частину розхідних матеріалів ми візьмемо на себе, але тільки при затвердженні бюджету на 2012 рік.

В Україні серцево-судинні захворювання посідають перше місце, відповідно і є найпоширенішою причиною смертності серед населення.


110907_Serce sferadesigner

Схожі статті