+380673870816 +380673870816

Медицину Рівненщини запрограмували на розвиток

Завдяки реформуванню галузі охорони здоров’я в області розширюють мережу закладів первинного рівня надання медичної допомоги. Відтак, до людей наближують терапевтичну, педіатричну, стоматологічну, акушерсько-гінекологічну та інші види допомоги. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    За словами заступника голови облдержадміністрації Світлани Сад, завдання на перспективу – надавати всім якісні та доступні медичні послуги в найближчому населеному пункті. Задля цього в краї розвиватимуть мережу закладів загальної практики-сімейної медицини. Торік на це спрямували понад 900 тисяч гривень. Тож в області вже функціонує 120 підрозділів сімейної медицини: 93 – сільських лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 27 підрозділів при міських і районних поліклініках. В них є 796 ліжок денного перебування хворих (у 2011 на них пролікували більше 30 тисяч пацієнтів). Нині сімейні лікарі обслуговують понад 500 тисяч краян, а це майже половина жителів області. Лідером за впровадженням практики сімейної медицини є Володимирецький район, де сімейні лікарі вже обслуговують 98 відсотків населення.
    Загалом на Рівненщині дотримуються стратегії розвитку медичної сфери. Завдяки реформуванню галузі охорони здоров’я знайшли шляхи економії, а це 22 мільйони гривень. Ці гроші спрямували на подальший розвиток медустанов, їх переоснащення та поліпшення медичних послуг. В перспективі на Рівненщині на десяток побільшає сільських лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, а кількість центрів первинної медико-санітарної допомоги до кінця року зросте майже в десять разів.

Схожі статті