+380673870816 +380673870816

Ліки від грипу зникнуть із аптек?

Ліки від грипу відтепер можуть зникнути із аптек або ж суттєво подорожчати. Саме це чекатиме їх за нових умов імпорту та розмитнення. Справа у тому, що українська митниця прирівняла деякі популярні гомеопатичні препарати до харчових продуктів та алкоголю і встановила відповідні податки. 

З 1 лютого при митному оформленні ліків, які містять етанол та вітамінно-мінеральні засоби, почали класифікувати як харчові продукти та алкоголь. До спиртного тепер прирівняли "Афлубін", "Бронхіпрет", "Галстену", "Гентос", "Імупрет", "Мастодинон", "Пумпан", "Синупрет". До харчів віднесли "Гінкофар", "Клеверол", "Синупре", "Танакан". Також під акциз потрапили деякі універсальні препарати європейського виробництва. Промахом митників спеціалісти назвали і те, що ці ліки не виведені із державного реєстру, а отже не доведена конструктивність такого рішення.

Сергій Лебедь, начальник Державної служби з лікарських засобів у Рівненській області:

- На мою думку, не зовсім правильний шлях обрала державна митна служба, якщо у них є сумніви, то спочатку треба було вивести їх із державного реєстру. 

Спеціалісти побоюються, що в Україні може виникнути дефіцит на спиртовмісткі ліки від респіраторних вірусних інфекцій, особливо у сезонний сплеск захворювань, а деякі препарати взагалі зникнуть із аптек.

Сергій Лебедь, начальник Державної служби з лікарських засобів у Рівненській області:

- На сьогоднішній день одним своїм рішенням, ліки або не будуть ввозитися, або будуть затримуватися на митниці, поки триватимуть судові спори. Або ж ціна виросте для споживачів.

Нагадаємо, раніше ліки в Україну ввозилися без обкладання митом.

Схожі статті