+380673870816 +380673870816

Діти попросили допомоги для хворих СНІДом у Президента України

Діти з усієї України попросили у керівництва держави ліків для себе та своїх близьких хворих на СНІД. Як результат – Віктор Янукович підписав розпорядження уряду, у якому вимагає закласти у бюджет на наступний рік суму, необхідну для задоволення потреб усіх ВІЛ-інфікованих. 

І хоча на Рівненщині ситуація із забезпеченням ліків стабільна, гарантовано препарати отримують більше двох сотень жителів області, у інших регіонах України існують проблеми. Тому, на початку вересня організували акцію "Допоможіть вижити". У її рамках діти, хворі на СНІД, або які мають родичів із вірусом набутого імунодефіциту звернулися до керівництва держави з проханням у наступному році забезпечити стовідсоткове фінансування ліків для ВІЛ-позитивних. Разом із художницею Євгенією Гапчинською розробили дві тисячі листівок, на яких зображувалися не кольорові члени сім’ї, яким не вистачає препаратів. 50 листівок надіслали діти із Рівненської області.

Юрій Лазаревич, голова Рівненського обласного відділення ВБО Мережа ЛЖВ:

якщо не почують дітей, то я не знаю, кого вони можуть почути. Гапчинська розробила листівки, понад 2 тисячі надіслали Президенту, Мрем’єр-міністру та депутатам Верховної Ради з проханням забезпечити хворих 100% препаратів для лікування.

Реакцією на акцію стало особисте розпорядження для уряду від Президента.

Юрій Лазаревич, голова Рівненського обласного відділення ВБО Мережа ЛЖВ:

Президент подав розпорядження, але дуже часто багато хороших розпоряджень урядом не виконуються. Добре, що є це розпорядження, а ми будемо тримати руку на пульсі, щоб та цифра, яка буде закладатися у бюджеті, змогла покрити необхідну кількість препаратів.

Станом на 1 липня 2011 року майже 2500 ВІЛ-позитивних дітей отримують лікування за кошти державного бюджету. Дітей, які постраждали від епідемії в Україні та тих, у кого батьки чи близькі люди живуть із синдромом набутого імунодефіциту у десятки разів більше. 

Увесь світ визнав, що 100% забезпечення лікуванням хворих на СНІД є найкращою профілактикою захворювання і до того ж не перевантажує держаний бюджет.


110919_SNID sferadesigner

Схожі статті