+380673870816 +380673870816

1 лютого стартує національна кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту

Фото пресслужби РОДА

На Рівненщині продовжують працювати  представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, які проводять інформаційну кампанію про важливість щеплення від поліомієліту. Днями вони зустрілися з представниками органів місцевого самоврядування у селах Вири та Березове, що на Сарненщині.

Регіональна комунікаційниця Дитячого фонду ООН (UNICEF) Оксана Кравець розповіла, що жителі цих сіл неохоче вакцинують своїх дітей. І саме тому, спільно з представниками сільських рад, обговорили питання щодо підвищення рівня імунізації дітей та захисту їх від невиліковного паралічу. Повідомляє пресслужба РОДА.

Консультантка зі стратегічних комунікацій UNICEF Світлана Кісільова зауважила, що 1 лютого в Україні розпочинається національна кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Нагадала й про те, що поліо повернувся в Україну через низькі показники планової імунізації на тлі пандемії COVID-19. Вакцинація від поліомієліту входить до Національного календаря профілактичних щеплень. 

«Якщо у вашої дитини пропущене чи немає щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ), то, будь ласка, негайно зверніться до педіатра чи сімейного лікаря. Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів: у 2 та 4 місяці від народження – інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін'єкції); у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років – оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) –  це краплі», – розповіла Світлана Кісільова.

Зазначимо, що таке щеплення є безкоштовним. Отримати його можна у комунальних закладах охорони здоров’я Рівненської області.  

Світлана Кісільова закликала щепити дітей від поліо, адже  ця інфекційна хвороба провокує невиліковний параліч.

Додамо, що у відповідь на виявлення вірусу поліомієліту у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті в Україні ухвалений план реагування на спалах цієї хвороби. Ліквідація спалаху буде відбуватись у 2 етапи:

Етап 1. Кампанія щеплення вакциною ІПВ дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Триватиме вона  впродовж трьох тижнів. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування.

Етап 2. В межах цього етапу щеплюватимуть вакциною ОПВ усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь.

Дати необхідних щеплень та вакцини у посиланні. 

Схожі статті