+380673870816 +380673870816

Захисників громадських прав в Україні може поменшати

В зоні особливого ризику опинилися організації, які отримують фінансування з-за кордону. Як розповів українським ЗМІ голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов – у верхах партії підозрюють, що деякі громадські об’єднання готуються для реалізації проектів "за варіантом Північної Африки". Саме тому, щоб убезпечити країну від революції, планують накласти мораторій на іноземні капіталовкладення. 

В Україні наразі зареєстровано більше семидесяти тисяч громадських організацій. Тих, хто активно лікує, захищає, допомагає та виборює лише тисяч десять. І майже всі активні об’єднання отримують закордонну допомогу. Втім, відтепер узяти закордонний грант – означає визнати себе одним із тієї групи молодиків, які готують африканську революцію. Саме такий висновок напрошується із позиції Партії регіонів. Соціолог Аркадій Сльоза у таких діях вбачає гальмування розвитку демократії. Адже переконує, що Україна не може на даному етапі самостійно утримувати подібні інститути і, до речі, сама бере кошти з Міжнародного валютного фонду та інших джерел фінансування. Зокрема, будівництво укриття в Чорнобилі та інші державні проекти.

Аркадій Сльоза, соціолог:

- фінансування з міжнародних фондів не передбачає залежності. Вони сприяють демократії, сприяють незалежності від влади, політичних партій, бізнес-угрупувань.

Громадська мережа ОПОРА існує з 2006 року. Головна мета діяльності - активізація громади щодо висловлення позиції громадян. Вони постійно штурмують владні кабінети інформаційними запитами, мають навіть досвід судової тяганини із чиновниками. Такий законопроект вони трактують як страх влади перед діяльністю громадських організацій. І хоча допомогу отримують із міжнародних фондів, проте регулярно сплачують податки. ОПОРА наголосила, що держава сама заробляє на їх роботі. Окрім того, діяльність ОПОРИ знаходиться під прицілом спецслужб. Зі слів Андрія Токарського, СБУ регулярно проводить бесіди із активістами та цікавиться питаннями фінансування.

Андрій Токарський, член координаційної ради ГМ ОПОРА:

- здебільшого, це були неформальні зустрічі чи в офісі чи на вулиці. 

У сусідніх Росії та Білорусі фінансувати громадську діяльність з-за кордону вже заборонили. Це ж можуть запровадити і в Україні. Наразі йдеться лише про проект закону, втім варто внести в нього лише кілька правок – і закордонна благодійність стане не просто підозрілою, а злочинною.

 


110616_Opora sferadesigner

Схожі статті