+380673870816 +380673870816

У Рівному розпочала роботу етнолабораторія: кращі ткалі області розповідають секрети давнього ремесла

Фото пресслужби Рівненської обласної ради

Рівненщина славиться майстринями-ткалями, які розвивають цей вид народного мистецтва і популяризують традиції свого краю. Щоб привернути увагу людей до унікального ремесла, у Рівному на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» сьогодні запрацювала етнолабораторія «Відкриття ткацького сезону».

Ознайомитися з давньою традиційною технікою ткацтва завітали перший заступник голови обласної ради Олексій Бучинський та голова постійної комісії з гуманітарної політики Алла Черній. Повідомляє пресслужба Рівненської обласної ради.

- Дуже важливо, що такі великоповажні майстрині пам’ятають і передають з покоління в покоління українські прадавні тисячолітні традиції. Так і має бути, кожна нація має пам’ятати свою нитку. Нитка нації через всі віки, через війни, через проблеми, які нас оточують в сучасному світі, передається далі. Величезна подяка і шана, що ви продовжуєте передавати молодому поколінню традиції нашого краю, а ми будемо сприяти і допомагати організовувати такі важливі, атмосферні заходи, - сказав Олексій Бучинський.

Зі свого боку Алла Черній відзначила, що проходить багато років, але одяг, мода і сучасність не відкидає інтерес до виробів, які робили наші предки.

- За ткацтвом обмінювалися енергетикою, різними родинними історіями, співали і закладали в цю діяльність потужну енергетику, нашого українського, нематеріального. Нині ця майстерність набуває нового значення, і водночас зберігає те, що закладено нашими предками. Таке поєднання нашого минулого і сучасного треба розглядати, як нематеріальну культурну спадщину, - зауважила Алла Черній.

Впродовж дня найкращі майстрині нашого краю будуть ділитися секретами давнього ремесла, також охочі можуть навчитися основ ткацького ремесла.

Як розповіла рівненська художниця Жанна Еліява, ткати вона навчила свою сестру, коли їй було 55 років. Нині ж Антоніна Еліява голкою «малює» картини. 

- Опанувати техніку цього ремесла можна у будь-якому віці, - додала вона.

Співорганізаторка етнолабораторії, директорка Рівненського обласного центру народної творчості Ірини Баковецька, розповіла, що організація сьогоднішнього дійства виникла не випадково.

- Цей рік був вибуховий для розвитку ткацького напрямку. Дуже важливо цю унікальну техніку зберегти та передати у спадок. Дуже дякую нашим майстриням. Ви творите культуру, ви творите історію нашого краю, - наголосила вона.

Схожі статті