+380673870816 +380673870816

У Рівному пройшло найкоротше пленарне засідання 12 сесії міської ради

У Рівному пройшло друге пленарне засідання 12 сесії міської ради. Його можна сміливо назвати найкоротшим за це рік, адже розглянули депутати лише одне питання та результати своїх депутатських звернень. 

Перед початком розгляду питання про ставки єдиного податку на наступний рік, депутатам різдвяними колядками навіювали святковий настрій місцеві творчі колективи, а дітки з особливими потребами виготовили новорічні сувеніри, які народні обранці могли придбати при вході. Втім, попри наближення новорічних свят, депутати працюватимуть без вихідних. На цьому наполіг міський голова, адже переконує, що 5 січня має бути прийнятий бюджет міста.

Єдине питання, яке поставили на порядок денний, викликало у депутатів чимало суперечок. Олександр Лащук від фракцій Всеукраїнське об’єднання "Свобода" ретельно вивчив положення проекту і знайшов у ньому ряд недоліків. У своєму зверненні до колег та головуючого він написав, що цей проект призведе до ще більшої тінізації і ухилення від сплати податків. Наводить депутат і конкретні аргументи.

Олександр Лащук, депутат Рівненської міської ради, ВО "Свобода":

- Чомусь з переліку виключені підприємці, які надають послуги в деяких сферах, ці люди не зможуть платити єдиний податок. 

Ті ж сумніви у нього викликало і те, що проектом рішення, виводять з другої групи спрощенців, які пов’язані із наданням у суборенду земельних ділянок, житлових та нежитлових приміщень.

Представник від Податкової адміністрації пояснив, що проект узгоджений і опрацьований. Вони розглянули понад 36 пропозицій від підприємців. Неправомірних моментів у ньому немає. А от поправки депутата – навпаки, зменшать надходження до бюджету.

Валентин Герман, заступник начальника ДПІ м. Рівне:

- Іншими словами, запровадивши це, можна втратити частину коштів, як у вигляді єдиного податку, так і у вигляді податку з доходів фізичних осіб, а це є основний бюджетоформуючий податок першого кошика.

На тому ж наголошують і депутати попередніх скликань.

Сергій Васильчук, депутат Рівненської міської ради:

- Протягом багатьох років ми показували і аргументували, що якщо ми приймемо таке рішення, скільки ми втратимо з міського бюджету. Це мільйони і мільйони гривень.

Під час голосування правки не врахували і проект був прийнятий за основу. Фракція "Свобода" утрималася від його затвердження. А от міський голова пояснив, що прийняти ставки для спрощенців перед бюджетним засіданням стало терміновим питанням.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Для міста - це обернеться грошима, це рішення по спрощенцях, і це безпосередньо той податок, який ітиме в бюджет міста. Хотілося б, щоб його було більше, але буде стільки, скільки буде.

Питання ж зі стадіоном "Авангард" знову зависло у повітрі. Його депутати перенесли на наступне засідання. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Перед нами стоїть задача, щоб і область, і місто могли фінансувати кожен із свого бюджету. Не можемо поки знайти юридично такий спосіб, тому відклали ще на тиждень, будемо радитися із обласною адміністрацією.

Загалом 2011 рік, на думку міського голови, для депутатів став продуктивним. Усього вони прийняли понад 1465 рішень, а це на 37 відсотків більше, ніж минулоріч.

Схожі статті