+380673870816 +380673870816

У Рівному обговорили гендерну політику на рівні області

Ініціювали таку зустріч спеціалістів зі столиці та представників місцевої влади Державна служба молоді та спорту спільно з експертами програми рівних можливостей та прав жінок ЄС-ПРООН. У 2000 році Україна підписала міжнародний документ "Цілі розвитку тисячоліття" і з того часу у державі розпочалися зміни. Наразі ідеться вже про гендерне бюджетування, а також про прогрес у наданні рівності прав та можливостей жінок і чоловіків на ринку праці Рівненщини. 

Тетяна Іваненко, яка у Києві очолює департамент сімейної та гендерної політики Міністерства освіти, науки, молоді та спорту розповіла, що Україна балансує рівність прав чоловіків та жінок на усіх рівнях влади. Адже це є запорукою європейської інтеграції, до якої нам ще не вистачає років 10-20. За цим показником Україна посідає 86 місце серед ста восьмидесяти двох країн світу.

Тетяна Іваненко, заступник директора департаменту сімейної та гендерної політики Міністерства освіти, науки, молоді та спорту:

- гендерність є. І слава Богу, що вона з’явилася і розвивається. І сьогодні ми вже дійшли навіть до гендерного бюджетування.

У нашому регіоні співвідношення жінок в обласній раді становить 10 відсотків. До 2015 року згідно з планами держави ця частина має становити хоча б 30. Рівненщина одна з шести регіонів, яка долучилася до тренінгу з гендерного бюджетування. Участь у ньому взяло чимало жінок, але серед їх числа були і чоловіки. Депутат Рівненської обласної ради Олег Осуховський розповів, що ті дані, які тут оприлюднили, надихнули його на конкретні дії. Під час формування бюджету він вноситиме пропозиції щодо збільшення фінансового забезпечення дівчаток-сиріт. 

Олег Осуховський, депутат Рівненської обласної ради:

- дівчатам важче давати раду, ніж хлопцям. Хлопці підуть в армію і швидше дадуть собі раду, ніж дівчата.

Організатори такого заходу активно стежать за ситуацією у світі. Наприклад, в Угорщині Конституція забороняє будь-яку гендерну дискримінацію. У грудні 2003 року Парламент цієї країни прийняв закон "Про рівні права та забезпечення рівних можливостей". Саме вступ до ЄС став важливим чинником такого рішення. До цього має дійти і Україна. 

Михайло Корюкалов, експерт Програми рівних можливостей та прав жінок ЄС-ПРООН:

- з одного боку, уряд демонструє цей процес, тоді як обласна влада лишається позаду. На обласному рівні гендерні проблеми відчуваються гостріше, тому що обласна влада працює з людьми більше, ніж на рівні Уряду.

Наразі ж в Україна немає жодної жінки у Кабінеті Міністрів, серед керівників облдержадміністрацій, менше 8 відсотків їх у Верховній Раді. До того ж їх заробітна плата набагато нижча. Усе це у комплексі гальмує міжнародні зобов’язання нашої держави перед європейськими вимогами. Тому починати зміни потрібно локально, впевнені спеціалісти.


110617_Zsidania sferadesigner

Схожі статті