+380673870816 +380673870816

У Рівному говорили про ризики та позитиви майбутніх парламентських виборів 2012 року

Цими днями у Рівному побував експерт Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Ковриженко. Він зустрівся із журналістами аби обговорити усі ризики та позитиви майбутніх парламентських виборів 2012 року. Передумовою такої розмови став законопроект, розроблений робочою групою з питань удосконалення законодавства про вибори, який перебуває на розгляді у депутатів Верховної Ради. 

Законопроект, який зараз вивчають депутати у Верховній Раді, на думку експертів Лабораторії законодавчих ініціатив відкине Україну на багато років назад. За їхніми словами, документ розроблений робочою групою Олександра Єфремова, голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді, має ряд недоліків, на які неможливо не звернути увагу.

Денис Ковриженко, експерт Лабораторії законодавчих ініціатив:

- Це стосується зокрема скасування реєстрації кандидатів на виборах, тобто використання відкріпних посвідчень. Це надає змогу не піддаватися контролю з боку спостерігачів або інших інстанцій.

Чи не найголовніші дві особливості цього проекту – це змішана система голосування, яку гостро розкритикувала Венеціанська комісія та бар’єр у 5 відсотків, який багато партій може і не здолати за рік до виборів.

Денис Ковриженко, експерт Лабораторії законодавчих ініціатив:

- Це означає, що Партія регіонів отримає більшість, попри те, що рейтинги зараз має низькі. Це стане можливим за рахунок самовисуванців та незалежних кандидатів, які потім приєднаються до Партії регіонів. Вся влада у парламенті зосередиться у руках однієї політичної сили.

Не кращим, на думку експертів, є і Виборчий кодекс, який розробили за сприяння міжнародних організацій. Втім, його депутати Верховної Ради наразі не реєстрували.

Схожі статті