+380673870816 +380673870816

У художній галереї Острозької академії унікальна експозиція ікон на склі

Красу, у вигляді ікон на склі, створили учні художньої парафіяльної студії Луцького монастиря святого Василя Великого. Це мистецтво на Волині діти та їх батьки намагаються відновити. Вже створили 26 копій відомих робіт, які перебувають у приватних колекціях та музеях Франції.
     Ікона на склі проіснувала одне століття і через появу друкарства була забута. Втім, через три сотні років – народне мистецтво знову відроджується. З грудня 2008 року під час Великого посту у Луцькому монастирі святого Василя Великого, маленькі прихожани та їх батьки під керівництвом знавців цієї справи вчаться іконопису на склі. Любов Серба створила не одну роботу. Більшість з них подарувала рідним і близьким. А от ікона, яка зображує введення до храму Марії – для неї особлива, і саме тому увійшла до колекції.
     Як розповідає засновниця цієї школи, Тетяна М’ялковська, ця техніка сама по собі є дуже складною і припущену помилку вже не виправити. Дітлахи, навчаючись іконопису, краще розуміють біблійні сюжети та стають духовно освіченішими.      Микола Бендюк реставруванням ікон займається понад 20 років. Він переконує відвідувачів, що народна ікона є ціннішою, ніж створена професійним художником.
     Загалом на виставці представлені копії відомих ікон присвячених святим Миколаю, Юрію, Іллі, Параскеві, Петру і Павлу, Катерині, Марії з дитям, Страшному суду та іншим біблійним сценам.


110415_Ostrog Ikona sferadesigner

Схожі статті