+380673870816 +380673870816

Торік на Рівненщині до відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, притягнули 236 осіб

Фото ілюстроване

За минулий рік уповноваженими особами органів Національної поліції України та НАЗК складено і направлено до суду 532 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Це на третину більше, ніж за аналогічний період 2020-го.

Упродовж року за участі прокурорів суди розглянули 212 справ за 390 протоколами вказаної категорії. Зрештою, до адміністративної відповідальності з накладенням штрафів притягнуто:

129 депутатів обласної, сільських, селищних, міських та районних рад;

37 посадовців  осіб держлісохорони;

26 посадових та службових осіб комунальних підприємств, органів місцевого самоврядування та інших органів державної влади;

14 правоохоронців;

6 – присяжних.

Найбільше притягнуто осіб за порушення вимог фінансового контролю. На другому місці – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, на третьому – порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Загалом, торік за такі порушення судами накладено штрафів на 209 тис гривень.

Крім того, у 2021 році органами прокуратури області внесено 79 подань з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення. За результатами розгляду подань прокурора притягнуто до дисциплінарної відповідальності 24 посадові особи, з них 3 особи звільнено із займаних посад.

Також, завдяки втручанню прокуратури, торік розірвано 2 договори на 172 тис грн, укладені в умовах конфлікту інтересів.

Повідомляє пресслужба Рівненської обласної прокуратури

Схожі статті