+380673870816 +380673870816

Зеленський: Міжнародний комітет Червоного Хреста має негайно долучитися до порятунку людей на окупованій Херсонщині (ВІДЕО)

До порятунку людей на окупованій частині Херсонщини, які постраждали внаслідок підриву російськими агресорами Каховської ГЕС, мають негайно долучитися міжнародні організації, зокрема МКЧХ.

Про це Володимир Зеленський сказав у відеозверненні до української нації.

Президент зазаначив, що затоплені десятки населених пунктів, тисячі будинків на підконтрольній території. Евакуація триває навіть під обстрілами. У Херсонській і Миколаївській областях врятовано понад 2 тисячі людей.

Він наголосив, що «завдання – по максимуму захистити життя й допомогти людям».

Президент повідомив про абсолютно катастрофічну ситуацію на окупованій частині Херсонщини.

«Окупанти просто кинули людей у цих страшних умовах. Без порятунку, без води, просто на дахах будинків у затоплених громадах. І це ще один свідомий злочин Росії: після того, як держава-терорист спричинила катастрофу, вона ще й максимізує шкоду від неї. Наші військові та спецслужби настільки, наскільки це можливо, попри обстріли рятують людей», - сказав Зеленський.

Він переконаний, що потрібна чітка та швидка реакція світу на те, що відбувається, потрібні масштабніші зусилля.

«Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна. Усі відповідні звернення України, нашого уряду є», - сказав Володимир Зеленський.

Схожі статті