+380673870816 +380673870816

Східноукраїнський центр громадських ініціатив провів моніторинг доступності для громадян генеральних планів міст України

Генеральні плани міст мають бути доступними та відкритими для громадян. Саме це гарантують Закони України "Про доступ до публічної інформації" та "Про регулювання містобудівної діяльності". Втім, це теорія, а на практиці - лише процвітання корупції та економічні втрати для держави. 
     Східноукраїнський центр громадських ініціатив провів моніторинг доступності для громадян генеральних планів міст України. Увійшла до цього дослідження і Рівненщина. Зокрема із 5 міст – Кузнецовська, Дубна, Костополя, Рівного та Сарн – на жоден запит зацікавлена сторона офіційно та в повній мірі відповіді так і не отримала. Ці документи прикривали грифом "таємно", що суперечить Конституції України. Голова організації, яка зайнялася цим питанням, Володимир Щербаченко, розповів, що така політика не лише суперечить законодавству, але й створює сприятливі умови для корупції та зупиняє економічний розвиток міст.
     Серед присутніх на круглому столі, який присвячений цій проблемі, були не лише громадські активісти та журналісти, але і представники міської, обласної рад та головного законодавчого органу України. Віктор Матчук, депутат Верховної Ради, розповів, що закон "Про регулювання містобудівної діяльності" має дуже багато прогалин, тому кожен користується ним так, як хоче. Свідченням цього є  результати моніторингу.
      Загалом генеральний план – це надзвичайно дороговартісний документ, його оформлення коштує сотні тисяч гривень, на які виділяються бюджетні кошти. Тому, якщо сам документ будь-хто отримати не може, то чому влада відмовляється відповідати на запити громадян щодо конкретних територій? Що ж тоді приховує Україна?


110525_Genplan sferadesigner

Схожі статті