+380673870816 +380673870816

Робота Рівненського льонокомбінату під загрозою

Рівненський льонокомбінат, який нещодавно відновив свою роботу та вже досяг успіхів може знову зупинити виробництво. Ціна питання - частина земельної ділянки, через яку державний акт на право власності усієї території льонокомбінату, а це 25 гектарів землі, можуть визнати недійсним. 

Нещодавно у Рівненський міський суд приватний підприємець Тамара Потєлова подала позов про визнання недійсним та скасування рішення Рівненської міської ради про передачу Олегу Червонюку земельної ділянки у частині 1 276 метрів квадратних. Ця сама частина земельної ділянки з північно-західної сторони адмінприміщення по вулиці Фабричній 12, використовується в якості аварійного проїзду на територію льонокомбінату на випадок пожежі. 

Крім того, адмінприміщенням розташованим біля оскарженої частини землі володіє більш ніж 10 таких співвласників, які не заперечують, щоб цією територією володів Олег Червонюк. Однак, один з них, а саме Тамара Потєлова все ж маючи у власності частку на першому поверсі адмінприміщення, вимагає повернення її у свою власність. 

За словами Олега Червонюка, коли уся територія льонокомбінату надавалася у право власності, управління Містобудування та Архітектури виконавчого комітету Рівненської міської Ради і Держкомзем затвердили, що відведення у його власність частини цієї земельної ділянки відповідає усім вимогам архітектурного та земельного законодавства. У суді, як стверджує юрист Рівненського льонокомбінату, вони не трималися своєї позиції. 

Журналістам телефонічно вдалося зв’язатися з начальником управління Держкомзему в Рівному Романом Гресько, який розповів про те, що вони позов не визнавали, а лише підтримали міську раду. Рішення може змінитися тільки у тому випадку, якщо кордон різатиме будівлю.

Роман Гресько, начальник управління Держкомзему в Рівному:

- Якщо не ріже будівлю, то однозначно позиція Держкомзему буде залишатися без змін.

Теперішнього власника льонокомбінату образила ця ситуація, насамперед тим, що через цю так звану "помилку" підприємство може призупинити свою роботу на декілька років. І питання навіть не в тій землі. Адже оформлення права власності на земельну ділянку займає далеко не один день.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Коли працівники міськвиконкому приходять на суд і говорять, що нам всерівно, що можливо ми там помилилися, давайте розривайте цей договір куплі-продажі всієї земельної ділянки, то що ж робити з тим колективом і усім обладнанням, що зараз стоїть, хто з іноземних партнерів буде спілкуватися з підприємством, якого взагалі немає на землі, я не знаю.

Хто ж насправді винен - вирішуватиме суд. Втім, як стверджує власник льонокомбінату, у нього є й інші докази.

Віталій Бережнюк, юрист Рівненського льонокомбінату:

- На даній спірній ділянці перебуває асфальтова площадка, яку за договором купівлі-продажу купив Олег Казимірович, каналізаційні мережі, які під асфальтною площадкою, які також він придбав, паркан, яким огороджена дана площадка, крім того ця земельна ділянка, як по державному акту колишнього "РивнеЛьна", так  вона і за сьогоднішніми документами, вона завжди обліковувалася для обслуговування цілісно-майнового комплексу, а не для якихось окремих адмінприміщень, так як сьогодні висловлюють свою позицію позивачі. 

Хто правий, а хто винен і чи понесуть відповідальність посадові особи через ситуацію, яка виникла - вирішувати суд. А відтак і доля сотень працівників Рівненського льонокомбінату залежатиме лише від рішення служителів Феміди. Позицію ж міського голови журналістам не вдалося з’ясувати, оскільки Володимир Хомко наразі перебуває у відрядженні. У подальших випусках ми сподіваємося на його офіційний коментар.

Схожі статті