+380673870816 +380673870816

Правоохоронці Рівненщини затримали любителів "сонячного" каменя

Щоб заробити грошей громадяни копають бурштин не перший десяток років. З кожним роком масштаби цього видобутку зростали і нині на розвіданих родовищах не залишилося місця, де б не попрацювали нелегальні старателі. Таких любителів "сонячного" каміння було затримано нещодавно в ході відпрацювання Рокитнівського району працівниками міліції. Про це повідомив відділ зв’язків із громадськістю УМВС в Рівненській області.
    Правоохоронці отримали оперативну інформацію про те, що в урочищі "Гнойне", що неподалік села Єльне Рокитнівського району добувають бурштин. На місце події відразу виїхала слідчо-оперативна група. Міліціонери застали якраз за підготовкою до «копіткої роботи» шістьох видобувачів дорогоцінного каміння. Ними виявилися жителів смт Клесів Сарненського району, у яких вилучили дві мотопомпи, пожежні шланги, підсадки, лопати, а також чотири автомобілі, де й знаходилися знаряддя та інструменти для незаконного видобутку корисних копалин. 
    В урочищі "Гнойне", де проводилося вимивання бурштину, земля, на якій раніше був ліс і поруч поле для пасовища, нагадують «воєнні часи» з поваленими деревами та ямами глибиною до десяти метрів. Старателі зруйнували ґрунт на багатьох гектарах землі, а щоб відновити його родючість потрібно десятки років.
    Правопорушників, які здійснювали незаконний видобуток бурштину, було затримано та доставлено до Рокитнівського райвідділу міліції для відповідних пояснень. За частиною 1 статті 240 Кримінального кодексу України (Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин крім загально поширених) порушено кримінальну справу, санкцією якої передбачено покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

Схожі статті