+380673870816 +380673870816

Податківці Рівненщини "вивели на чисту воду" спритного бізнесмена

Що таке чотири мільйони гривень? Більшість українців, які чесно та сумлінно працюватимуть усе життя на благо батьківщини, і отримуватимуть середньостатистичну заробітну плату стільки не зароблять. Що таке чотири мільйони гривень для директора будівельної фірми - це сума несплачених податків за кілька фінансових оборудок протягом року. Відносно останнього, слідчими відділу Управління податкової міліції ДПС у Рівненській області, порушено кримінальну справу за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України - ухилення від сплати податків, які призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах.

Це податківці встановили, перевіряючи злочинну фінансову діяльність організаторів міжрегіонального конвертаційного центру, діяльність якого припинена восени 2011 року. Про це повідомила прес-служба ДПС в Рівненській області.

Спритний підприємець діючи умисно, з корисливих мотивів, без справжнього наміру проводити господарські операції, пов'язані з виробництвом та продажем товарів, виконанням робіт та наданням послуг, а також з метою прикриття незаконної діяльності, організував придбання кількох фірм. Використовуючи їх реквізити та банківські рахунки, він документально оформляв неіснуючі операції на отримання та продаж товарів і послуг. Потім документи передавав замовникам для їх відображення в бухгалтерському і податковому обліку та незаконного збільшення податкового кредиту і валових витрат.

Так, звинувачений у цьому злочині, розпоряджався сумою в понад 20 мільйонів гривень, яку він протягом року отримував ніби як генпідрядник на будівництві. Необхідно було звести та реконструювати кілька важливих об'єктів у селах, для заготівлі та переробки молока. Податківці встановили, що дане підприємство не виконувало жодних робіт та не поставляло ніяких товарів за отримані кошти, і всі операції відбувалися виключно на папері.

Таким чином, шляхом документального оформлення фіктивних документів по взаєморозрахунках із замовником «генпідрядник» сприяв незаконному формуванню податкового кредиту з ПДВ у сумі майже чотири мільйони гривень. Директор підприємства-підрядника відповідатиме перед законом: за умисне ухилення від сплати податків що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, - штраф від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Відшкодування збитків, завданих державі, здійснюватиметься за рахунок накладення арешту на майно осіб, що вчинили злочин.

Схожі статті