+380673870816 +380673870816

Податківці Рівненщини упереджують мільярдні фінансові афери

Майже два десятки київських фірм, які вирішили не платити податків у столиці, звернулися за реєстрацією до податкових органів Рівненщини. Згідно з фінансовими документами за 2011 рік, їх сукупний валовий дохід сягнув понад 3,5 мільярди гривень. Приходу таких потужних платників податків у область можна було б тільки радіти, але насправді все це виявилося звичайною фінансовою аферою. Про це повідомило Управління податкової міліції ДПС у Рівненській області.

Половина з цих фірм вказала своє місцезнаходження за однією адресою в селі Кам'яне Рокитнівського району. Як з'ясувалося, це звичайний приватний будинок. Проживаюча там сім'я, навіть не здогадувалася, що в їхньому будинку "з'явився новий власник". Інша частина підприємств зареєструвалася у місті Острозі. Насправді ж, за вказаною адресою розташовані приватизовані приміщення, і з приводу оренди до господарів ніхто не звертався.

Згідно з документами директорами, бухгалтерами та засновниками більшості згаданих фірм є двоє студентів із Вінничини. Та жодного відношення до діяльності цих фірм вони не мають. Виявити реального власника та керівника досі не вдалося - всі папери оформляються через доручення. Хоча за документами, у минулому році фірми оперували мільярдними коштами, є серед них і такі, які за фінансовими звітами - збиткові, а борги вимірюються мільйонами.

Насправді злочинну діяльність даних бізнесменів податківці будуть доводити в суді. Такі фірми, як правило, проводять безтоварні операції із реальними підприємствами, формуючи таким чином валові витрати і зменшуючи чисті прибутки своїх контрагентів, а податкові зобов'язання перебираючи на себе. Вони жодних податків не сплачують, аж допоки не привернуть увагу правоохоронців. Після цього підприємства зазвичай змінюють місцезнаходження з метою подальшого ухилення від сплати податків. Нині податківці роблять усе можливе, щоб визнати діяльність цих підприємств незаконною та фіктивною.

Схожі статті