Під час сесії Рівненської обласної ради опозиція покинула залу засідань
![](/img/1000/news2403.jpg)
Сьома сесія Рівненської обласної ради пройшла не без сюрпризів. Ще не дійшовши до розгляду питань, депутати від "Свободи", "Батьківщини" та "Фронту змін" покинули залу засідань.
У Рівненській обласній раді автономія. Представники влади і опозиції, виявляється, працювати можуть незалежно один від одного. Так, нинішня сесія пройшла у двох різних місцях. Причина такого рішення – відхилення звернень щодо відставки уряду Азарова, розпуску Верховної Ради та припинення політичних репресій в Україні.
Олег Осуховський, депутат Рівненської обласної ради, ВО "Свобода":
- Депутати облради прочитали звернення, зібрали підписи, щоб поставити питання на порядок денний, але влада не пішла на поступки.
А от звернення до уряду та Президента України щодо збереження пільг та пенсій чорнобильцям - депутати підтримали. Під цим документом місцеві ліквідатори, які зранку пікетували облраду, поставили 60 підписів.
У порожній залі засідання все ж продовжили. Понад 4 десятки питань підтримали пакетом, оскільки їх попередньо обговорили на профільних комісіях. Опозиція у вирішенні долі питань участі не взяла. Своє засідання вони продовжили під стінами приміщення. Голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий вважає, що причина такої поведінки опозиції криється у майбутніх виборах.
Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:
- Як прокоментувати дії опозиції? Вибори почалися. Політику вносити у сесійну залу не можна. Поки я голова облради, тут вирішуватимуться питання розвитку і життя нашого регіону.
Словесну перепалку у сесійній залі спричинило і питання пантеону слави у Гурбах.
Віктор Кривун, депутат Рівненської обласної ради ВО "Свобода":
- Соромно. Ми сьогодні вшановуємо пам’ять Клима Савури, а там у Гурбах лежать сотні його побратимів. Гроші ми мали виділити півроку тому, а досі це питання не зрушило із мертвої точки.
Посадовці запевнили, що двісті тисяч гривень, про які говорив пан Кривун, передбачаються на листопад місяць.
Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:
- Я слово голови Рівненської ОДА стримав. Дорогу зробили. Ви, мали зробити пантеон. Ці 200 тисяч гривень будуть виділені на листопад. І не треба робити ці заяви.
Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:
- Розподілили по квадратам. Влада пообіцяла виділити гроші і побудувати дорогу не за бюджетні кошти, а за спонсорські.
Ще одна сутичка виникла навколо питання легітимності реєстрації депутатів. Бютівець Микола Кучерук був переконаний у недостовірності підрахунків, але його звернення також не підтримали. В атмосфері сварок та безкомпромісності сьома сесія облради пройшла за півтори години.