+380673870816 +380673870816

Під час сесії Рівненської обласної ради опозиція покинула залу засідань

Сьома сесія Рівненської обласної ради пройшла не без сюрпризів. Ще не дійшовши до розгляду питань, депутати від "Свободи", "Батьківщини" та "Фронту змін" покинули залу засідань. 

У Рівненській обласній раді автономія. Представники влади і опозиції, виявляється, працювати можуть незалежно один від одного. Так, нинішня сесія пройшла у двох різних місцях. Причина такого рішення – відхилення звернень щодо відставки уряду Азарова, розпуску Верховної Ради та припинення політичних репресій в Україні.

Олег Осуховський, депутат Рівненської обласної ради, ВО "Свобода":

- Депутати облради прочитали звернення, зібрали підписи, щоб поставити питання на порядок денний, але влада не пішла на поступки.

А от звернення до уряду та Президента України щодо збереження пільг та пенсій чорнобильцям - депутати підтримали. Під цим документом   місцеві ліквідатори,  які зранку пікетували облраду, поставили 60 підписів.

У порожній залі засідання все ж продовжили. Понад 4 десятки питань підтримали пакетом, оскільки їх попередньо обговорили на профільних комісіях. Опозиція у вирішенні долі питань участі не взяла. Своє засідання вони продовжили під стінами приміщення. Голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий вважає, що причина такої поведінки опозиції криється у майбутніх виборах.

Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:

- Як прокоментувати дії опозиції? Вибори почалися. Політику вносити у сесійну залу не можна. Поки я голова облради, тут вирішуватимуться питання розвитку і життя нашого регіону.

Словесну перепалку у сесійній залі спричинило і питання пантеону слави у Гурбах.

Віктор Кривун, депутат Рівненської обласної ради ВО "Свобода":

- Соромно. Ми сьогодні вшановуємо пам’ять Клима Савури, а там у Гурбах лежать сотні його побратимів. Гроші ми мали виділити півроку тому, а досі це питання не зрушило із мертвої точки.

Посадовці запевнили, що двісті тисяч гривень, про які говорив пан Кривун, передбачаються на листопад місяць.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Я слово голови Рівненської ОДА стримав. Дорогу зробили. Ви, мали зробити пантеон. Ці 200 тисяч гривень будуть виділені на листопад. І не треба робити ці заяви.

Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:

- Розподілили по квадратам. Влада пообіцяла виділити гроші і побудувати дорогу не за бюджетні кошти, а за спонсорські.

Ще одна сутичка виникла навколо питання легітимності реєстрації депутатів. Бютівець Микола Кучерук був переконаний у недостовірності підрахунків, але його звернення також не підтримали. В атмосфері сварок та безкомпромісності сьома сесія облради пройшла за півтори години.

Схожі статті