+380673870816 +380673870816

На Рівненщині порушення земельного законодавства носять системний характер

Органи прокуратури Рівненщини перевірили, як в області додержуються вимоги земельного законодавства. На жаль, їх результати засвідчили, що стан охорони та збереження земель в регіоні не відповідає вимогам сьогодення, а порушення у цій сфері мають системний характер. Про це повідомила старший помічник прокурора області з питань захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин Людмила Мороз.
     Відтак, здебільшого землею намагаються користуватися не у визначеному законодавством порядку, а всупереч чинним правовим актам. Для працівників прокуратури це є вагомою підставою, щоб нагляд за додержанням вимог земельного законодавства вважати пріоритетним напрямом діяльності.
     З початку 2011 року міськрайпрокурори області порушили у сфері охорони і використання земель 12 кримінальних справ, з них половину скеровано до судів. Опротестовано 205 незаконних рішень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань земельних правовідносин. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 43 посадові особи, в тому числі 7 працівників органів контролю, до бюджету відшкодовано більше 1 мільйона гривень.
     Найпоширенішими у нашому краї залишаються такі порушення як неправомірне надання земельних ділянок у власність, оренду, невідшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Розповсюджене самовільне захоплення та забруднення земель. А такий стан справ призводить до порушення конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.
     Зокрема, прокурор Костопільського району встановив, що землевпорядник однієї з сільських рад підробив рішення сесії сільради, внаслідок чого громадянину видали державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,25 га вартістю 42 тисячі гривень для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Прокуратура області порушила стосовно землевпорядника, який до того ж є депутатом сільради, кримінальну справу (перевищення влади та службове підроблення). На даний час у цій справі триває судовий розгляд.

Схожі статті