+380673870816 +380673870816

На Рівненщині фіктивні підприємці приховали податки на суму 4,9 мільйона гривень

Припинено злочинну діяльність групи осіб, яка займалася фіктивним підприємництвом та сприяла ухиленню від сплати податків на суму 4,9 мільйона гривень. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
    Прокуратурою області затверджено обвинувальний висновок та скеровано до суду кримінальну справу за обвинуваченням групи осіб у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.205 та ст.27, ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво та сприяння в ухиленні від сплати податків), що спричинило велику матеріальну шкоду державі.
    У ході досудового слідства, яке провели слідчі податкової міліції, обвинувачено трьох мешканців Рівненщини, які з корисливих мотивів, попередньо змовившись, придбали та перереєстрували на підставних осіб три фірми, котрі використали упродовж 2009-2011 років за винагороду для надання реальним суб’єктам підприємницької діяльності послуг з мінімізації податкових зобов’язань, що підлягають сплаті до бюджету. Задля цього шахраї проводили фіктивні операції з реалізації товарів і послуг, попередньо оформлюючи підроблену документацію, отримували за "псевдопослуги" гроші на банківські рахунки, які в подальшому знімали та розпоряджалися ними.
    За час існування фіктивних підприємств до бюджету не надійшло податків на загальну суму 4,9 мільйона гривень, що є особливо великим розміром. Відповідно до закону відповідальність за вказані злочини передбачена у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися підприємницькою діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна. Крім того, стосовно контрагентів, які скористалися послугами фіктивних підприємств, порушено правоохоронними органами кримінальні справи у Хмельницькій області.

Схожі статті