+380673870816 +380673870816

На Рівненщині деякі медики ризикують залишитися без заробітної плати

У Рівному бюджетна комісія до розгляду підготувала понад 40 фінансових питань. Участь у засіданні взяли як головуючі облради, так і перші особи облдержадміністрації. 

Дубенським медпрацівникам бюджетна комісія облради відмовила у зарплаті за четвертий квартал. На початку року керівництво міста та району не скористалося рекомендацією обласних чиновників щодо створення центральної районної лікарні. Тому два мільйони 600 тисяч гривень, яких не вистачає, щоб розрахуватися із медиками, облрада не дасть. На такі крайнощі чиновники пішли аби змусити місцевих посадовців реформувати медичну галузь. 

Культурно-археологічний центр "Пересопниця" депутати планують передати на баланс Рівненського обласного краєзнавчого музею. На цьому обласна влада зекономить 500 тисяч гривень. Управління культури має 150 тисяч гривень залишку. Ці кошти планують розділити наступним чином: 50 тисяч гривень на поточні ремонти у філармонії, 50 – на реконструкцію сцени лялькового театру та ще 50 – для центру народної творчості.

Заради захисту малозахищенних верств населення, депутати планують відібрати 80 тисяч гривень із програми розвитку малого бізнесу. Зменшать видатки і на тваринництво.

Рівненський обласний ендокринолічний центр може зазнати змін. Його матеріально-технічна база та умови в яких перебувають хворі бажає кращого. Депутати вирішили, що на наступній сесії піднімуть питання щодо об’єднання його із центром реабілітації для чорнобильців. Що ж стосується працевлаштування, то всі лікарі, середні медичні працівники та дві третіх молодших – перейдуть на нове місце роботи. над питанням працевлаштування дирекції, бухгалтерів та господарського відділу міркуватиме обласний голова із управлінням охорони здоров’я.  

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Враховуючи приміщення, площі, стаціонари, територію, то уся наявна база дозволяє приєднати ендокринолочний центр до чорнобильського.

Звернуть увагу і на військові містечка області. Більшість із них занедбані та використовуються не за призначенням. 

Ігор Тимошенко, начальник головного управління економіки та інвестиційної політики Рівненської ОДА:

- Мипідготували рішення, у якому обласна рада не проти передачі цих містечок у комунальну власність. Адже кожен район має свої плани щодо їх цільового використання.

Наша область і надалі боротиметься із гепатитом А. У депутатів спеціалісти проситимуть продовження профільної програми. 

Анатолій Рєзніков, завідувач епідемічним відділом Рівненської обласної СЕС:

- Ця програма особливо необхідна для дітей дошкільного віку та шкільного. У нашій області хвороба має епідемічний характер. Часто бувають спалахи.

Жваве обговорення викликало питання дофінансування реконструкції рівненського аеропорту. На ремонт покрівлі і входу якого потрібно 300 тисяч гривень. 

Володимир Новак, заступник голови облдержадміністрації вніс пропозицію про закладення коштів у бюджет 2012 року на розробку містобудівної документації. Так, до кінця 2013 року планують розробити генплани усіх населених пунктів області, а оплатити документацію повинні місцеві та обласний бюджет. 

Нагадаємо, чергова сесія Рівненської обласної ради відбудеться 4 листопада. На ній і вирішуватимуть остаточну долю цих питань.

Схожі статті