+380673870816 +380673870816

Майже 700 дерев знищили в лісах Волині працівники державної лісової охорони

Волинським міжрайонним природоохоронним прокурором порушено кримінальну справу щодо службових осіб державного підприємства "Поліське лісове господарство" за ознаками злочинів, передбачених ст. 246, ч.3 ст. 364 Кримінального кодексу України – незаконна порубка лісу, зловживання владою або службовим становищем, вчинені працівниками правоохоронного органу. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.
    Як розповів перший заступник прокурора області Володимир Троц, головним завданням працівників державної лісової охорони державного підприємства "Поліське лісове господарство" є здійснення державного контролю охорони та захисту лісів. Але службовці цього підприємства, діючи умисно, порушивши вимоги ст. ст.19, 69, 90 Лісового кодексу України, протягом березня 2012 року, достовірно знаючи про відсутність плану санітарно-оздоровчих заходів на цей рік, без наявності спеціального дозволу – лісорубного квитка на такі види робіт, організували незаконну порубку 688 дерев породи сосна на території Куклинського лісництва Поліського лісового господарства. Незаконними діями службових осіб цього підприємства державі спричинено чималі збитки на загальну суму 622 683, 79 гривень. У справі триває досудове слідство.
    За інформацією старшого помічника прокурора області з питань захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері, за результатами перевірок у сфері охорони та використання лісових ресурсів органами прокуратури області вже цього року порушено п’ять кримінальних справ. Одна кримінальна справа скерована до суду, збитки на суму 290 тисяч гривень відшкодовано. На усунення порушень внесено 51 подання, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 136 осіб, з яких - 119 представників органів контролю. До бюджету відшкодовано 45 тисяч гривень, принесено п’ять протестів на незаконні рішення. Складено два протоколи про вчинення корупційних діянь, з яких – один розглянуто судом та задоволено, інший передано до суду.

Схожі статті