+380673870816 +380673870816

Хто твій депутат?

Під такою назвою пройшла прес-конференція у рамках кампанії громадського дослідження дій Рівненської міської влади. Добре попрацювавши над документацією, представники громадської мережі "Опора" отримали цінну інформацію про наших обранців. 

Дослідження проводилися з листопада 2010 року. Вивчали вік, освіту, професійну приналежність та гендерний склад депутатського корпусу Рівненської ради. Окрім того, моніторинг засідань міських сесій показав, хто ж найбільше з депутатів "прогулює" важливі для міста заходи.

Роман Мартин, керівник прес-центру ГМ "Опора":

- відбулося 12 засідань, 5 з яких не відвідали Віталій Першогуба і Олексій Губанов, 4 засідання пропустили двоє депутатів Смолярчук Ольга та Рєзанов Степан. Інші депутати більш-менш відвідують регулярно.

На сесії міської ради найбільша кількість питань розглядається земельного спрямування, на другому місці – соціально-економічні питання. Проте, як показало опитування - люди найбільше цікавляться житлово-комунальними справами. Моніторинг сесійних рішень показав, що з 476-ти прийнятих, лише 156 оприлюднюється для громадськості.

Роман Мартин, керівник прес-центру ГМ "Опора":

- у нас є коментар Хомка, який пояснює, що прийняті рішення, де містяться особисті дані, для людей оприлюднювати не можна. Проте, юристи стверджують, що публікувати треба ту частину, яка не містить персональних даних.

Найчастіше засідання комісій відвідують ті депутати, чисельність комісій, яких складається з одного-двох представників. Там, де кількість комісій більша, звісно і відвідуваність нижча.

Роман Мартин, керівник прес-центру ГМ "Опора":

- комісія з питань архітектури і містобудування засідає найчастіше. Вона провела більше 35 засідань.

Дослідження ж освітнього рівня міських депутатів показали, що 94% обранців мають вищу освіту, 2 % - незакінчену вищу, середньо-спеціальну та спеціальну освіту. Щодо гендерного складу, то жінок-депутатів у нас найбільше, порівнюючи з усією Західною Україною. Рівень жіночого представництва в Рівнераді є більшим, аніж в обласній та Верховній.

Анатолій Бондарчук, член координаційної ради ГМ "Опора":

- в 5 скликані в Рівненській міській раді представлено 6 жінок, що становило 11 %. Вибори відбувалися за мажоритарною системою і жінки могли перемогти чоловіків та потрапити до міської ради.

Досліджували і співвідношення політичних сил між коаліційною більшістю і опозицією. Зазначають, що різниця незначна.

Анатолій Бондарчук, член координаційної ради ГМ "Опора":

- до більшості в міській раді входить 28 депутатів, що об’єднуються навколо Володимира Хомка. В опозиції знаходяться фракція "Батьківщина" і об’єднання "Свобода" - 27 %.

Щодо професійної приналежності 22 % депутатів Рівнеради є керівниками підприємств, 11 % - приватні підприємці, майже 2 % - вже на пенсії та один священнослужитель.


110601_Deputatu sferadesigner

Схожі статті