+380673870816 +380673870816

Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку розповів про отримання шопінг-віз

До Рівного з робочим візитом завітав Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек. Одразу ж по приїзді він зустрівся з міським головою Володимиром Хомком. 

Спільні святкування, концерти, виставки та навіть тісне співробітництво між закладами медичного обслуговування – ось неповний перелік співпраці нашого міста з Польщею. Тож не дивно, що зустрічі консула Республіки Польща Марека Мартінека з нашим міським головою пройшла у дружній атмосфері.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я із заздрістю дивлюся на деякі речі, які відбуваються в Польщі. На реформи економічні, житлово-комунального господарства. З огляду на те, що Польща почала із не найкращих стартових позицій, адже ми пам’ятаємо 70-ті роки. Тим не менше, Польща настільки розумно зробила це хірургічне втручання в економіку і зараз має таку потужну економіку. Дуже хотілося б, щоб ми були схожі на Вас.

Під час спілкування із журналістами не оминув Марек Мартінек і теми впровадження шопінг-віз до Польщі. В середині лютого у нашому місті очікуємо на відкриття спеціального центру, який надаватиме такі візові послуги рівнянам. Орієнтовно ціна шопінг-візиту до Польщі становитиме 35 євро плюс 250 гривень за послуги компанії, яка їх оформлятиме. Проте, коли задумане стане реальністю - достеменно невідомо навіть польському консульству. 

Марек Мартінек, Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку:

- Фірма виграла тендер, який був оголошений Посольством Польщі у Києві. Нам лише варто трохи зачекати. Нам шкода, що це так довго триває. Я думаю, що такі візи могли б розв’язати чимало проблем. Там вже йде усна домовленість. Спочатку віза відкривається на один тиждень. Після повернення людина може отримати візу і на півроку. Це дуже зручно і просто.

Що ж до польського осередку у Рівному, то тепер він отримав нову адресу для свого подальшого функціонування.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ми пообіцяли в "Текстильнику" це місце. Зараз обіцянка ця буде виконана обов’язково. Там є і російське товариство. Ми хотіли, щоб усі товариства були в одному місці. Тим більше, що з польським ми співпрацюємо досить тісно.

У знак дружби та співпраці двох країн, консул з міським головою обмінялися подарунками та навіть контактними телефонами. Далі свою розмову вони продовжили без журналістів.

Схожі статті