+380673870816 +380673870816

Директора ПТУ Волині вимагав від учнів гроші

Прокуратура міста Нововолинська порушила кримінальну справу щодо директора місцевого ПТУ, який незаконно вимагав від учнів гроші за навчання у державному навчальному закладі. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині. 
    Прокуратура міста Нововолинська порушила кримінальну справу щодо директора одного з місцевих ПТУ за фактом незаконної вимоги оплати за навчання у державному навчальному закладі за ознаками складу злочину, передбаченого ст.183 ч.2 КК України.
    За інформацією старшого помічника прокурора області з питань захисту прав і свобод дітей, прокурорською перевіркою, яку провели працівники прокуратури міста Нововолинська, встановлено, що директор цього навчального закладу, який входить до системи освіти та забезпечує реалізацію прав громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти, порушив вимоги ст. 53 Конституції України, ч. 2 ст. 5 Закону України "Про професійно-технічну освіту", якими передбачено, що професійно-технічна освіта здобувається громадянами України в державних і комунальних професійно-технічних навчальних закладах безоплатно, за рахунок держави. Керівник цього професійно-технічного училища, зібравши в адміністративному приміщенні батьків та учнів 1 курсу, незаконно вимагав від них оплату за навчання. Гроші в сумі 800 гривень з кожного учня потрібно було сплатити на вказаний рахунок.
    Двадцять вісім чоловік, виконуючи незаконну вимогу керівника-освітянина, перерахували на рахунок ПТУ майже шістнадцять тисяч гривень. Батьки учнів платили різні суми: від 200 до 800 гривень, таким чином турбуючись за долю своїх дітей.

Схожі статті