+380673870816 +380673870816

З Нового року на Рівненщині стартує третя хвиля «Цифри в кишені»

Фото пресслужби РОДА

Вже у січні навчання від «Цифри в кишені» розпочнеться у громадах третьої хвилі. Мова йде про Березнівську, Радивилівську, Дубровицьку, Костопільську та Демидівську ТГ.

Це означає, що місцеві мешканці безкоштовно зможуть відвідувати воркшопи  про те, як користуватися найпопулярнішими онлайн-послугами.  Вони відбуватимуться на базі місцевих бібліотек. Учасниками таких «цифрових» занять можуть стати всі бажаючі, незалежно від віку. Повідомляє пресслужба РОДА.

Тим часом з моменту старту проєкту тематика воркшопів розширилася. Так, окрім оплати «комуналки»  через інтернет, запису  до лікаря у такому ж режимі, купівлі квитків, сервісів відеотелефонії, людей консультуватимуть і щодо генерації COVID-сертифікатів та отримання 1000 гривень від держави в рамках програми «єПідтримка».

«Це один із найпозитивніших проєктів, над яким ми  працювали минулого року. Він справді добре сприймається і має хороші  результати. Взагалі «Цифра в кишені» спрямована на те, щоб навчити якомога ширшу аудиторію людей різного віку користуватися найактуальнішими онлайн-послугами, у тому числі й державними. Адже це економить і час, і гроші,  - пояснила заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. – Перед початком проєкту ми проводили опитування жителів громад щодо того, які цифрові навички є для них найбільш важливими. Власне, за цими даними і формували програму навчань. Однак зараз ситуація дещо змінилася: люди потребують консультацій  щодо COVID-сертифікатів та отримання 1000 за вакцинацію. Тож наші цифрові тренери пройшли спеціальну підготовку і допомагатимуть в таких питаннях».

Нагадаємо, «Цифра в кишені» є спільним проєктом Рівненської ОДА та мережі бібліотек. На сьогодні він  реалізовується вже в 10 громадах:  Володимирецькій, Гощанській, Дубенській, Сарненській, Здолбунівській, які стали пілотними, а також  Острозькій, Клеванській, Малинській, Антонівській та Тараканівській.

У планах – розширити географію таких навчань на всю область.

Схожі статті