+380673870816 +380673870816

Рівненські автолюбителі провели майстер-клас із екстремального водіння в ожеледицю

Зима щороку влаштовує для водіїв екстремальне реаліті-шоу із ожеледицею, хуртовинами та непролазною сніговою кашею. 

Минулими вихідними для усіх бажаючих на парковці одного з торгово-розважальних центрів міста, автолюбителі, спільно з працівниками ДАІ влаштували майстер-клас із екстремального водіння в ожеледицю. Автор ідеї Павло Дмитришин вирішив ініціювати цей захід після того, як сам потрапив у ДТП.

Павло Дмитришин, організатор акції:

- Я вирішив, що було б добре якби хтось навчив мене і усіх бажаючих водінню для тих, хто хоче гарно їздити та не пошкодити і чужий, і свій транспортний засоби.

Участь в акції взяли працівники ДАІ, інструктори автошколи. Майстер-клас продемонстрував гонщик всеукраїнського рівня, наш земляк Микола Пелешок. Для нашої знімальної групи він дав кілька ключових порад безпечного водіння узимку.

Микола Пелешок, гонщик, майстер спорту з автомобільного спорту:

- Я вам скажу найголовніше – головне навчитися вибирати правильну. безпечну швидкість, враховуючи покриття дороги, адже від цього всі помилки на дорозі. Якщо швидкість буде більшою, ніж дозволяє дорога – безумовно будуть аварії. Якщо ви відчули, що кермо крутиться легше, ніж раніше, значить у нього погане щеплення з дорогою. 

У Державтоінспекції розповіли, що узимку кількість ДТП з механічними пошкодженнями зростає на 20 відсотків. Дуже часто у такі ситуації потрапляють недосвідчені водії. Головне, ділиться начальник обласного ДАІ Ярослав Ковальчук, не гарячкувати за кермом.

Ярослав Ковальчук, начальник ВДАІ України в Рівненській області:

- Не рекомендовано різко нажимати на педаль газу, різко крутити кермо, адже часто щеплення коліс із дорогою в зимовий період є набагато меншим, і це може призвести до ДТП.

І наостанок, іще одна, найважливіша порада від досвідченого водія.

Микола Пелешок, гонщик, майстер спорту з автомобільного спорту:

- Не будьте занадто самовпевненими, потрібно спочатку відчути автомобіль, відчути як він себе поводить на дорозі.

 

Схожі статті