+380673870816 +380673870816

Нові попередження на цигарках

     Кабінет Міністрів України планує запровадити зображення кольорових малюнків на пачках цигарок, які попереджатимуть про небезпеку куріння для здоров’я. Кількість різновидів збільшиться від 7-ми уже існуючих написів до 11, а їх розмір з 30 до 50%. Така інформація з’явилася на офіційному сайті уряду.

     Ось такі малюнки та супроводжуючі надписи найближчим часом з’являться на пачках цигарок. З 30 вересня 2012 року виробникам та імпортерам заборонять поставляти на український ринок тютюнові вироби без нових попереджень. Цей метод українці запозичили в уряду Бельгії, де ним користуються ще з 2007 року. Розширення тематики та формулювання проблеми небезпеки куріння для здоров’я зумовлено тим, що люди до старих вже звикли. І як переконали нас лікарі, візуальне сприйняття більш ефективне, ніж текстове.

     Але як свідчить практика, ті, хто давно курять і в кого це стало буденною звичкою до таких надписів байдужі. Особливо, це стосується тих, хто не визнає цю шкідливу звичку як проблему. Втім, лишається сподіватися, що шокуючі малюнки, все ж зменшать кількість потенційних курців.

     В Угорщині, до прикладу, зміст попереджень зовсім інший. Стосується він переважно того, щоб курці не отруювали сигаретним димом оточуючих, не кидали недопалки, де завгодно та не засмічували навколишнє середовище. І як показує статистика, співвідношення курців у цій європейській країні значно менше, ніж в Україні.


110404_Kyrinya sferadesigner

Схожі статті