Що таке гонадотропін
Гонадотропін, який вірніше називати хоріонічним гонадотропіном людини, є гормоном. За біологічною ефективністю подібний до лютеїнізуючої сполуки. В бодібілдингу гонадотропін купити необхідно виключно для вводу до курсу з метою запобігання виникненню атрофії яєчок. Категорично не рекомендується використовувати як сольний препарат.
Форма випуску, походження та принцип дії гормону
Випускається даний засобу в таблетованій та ін’єкційній формах під назвами гонадотропін, прегніл або магніл, де головна речовина залишається незмінна. В природному середовищі гормон виробляється організмом вагітної жінки (а точніше – плацентою), та виводиться сечовим шляхом. Він регулюється за допомогою осі гіпоталамусу-гіпофіз-яєчка:
-
стимуляція викиду гонадотропного гормону відбувається за рахунок вироблення гонадоліберину в гіпоталамусі;
-
при нормальному рівні гонадотропінів, що створюються гіпофізом, функціонування яєчок стабільне та стимульоване; якщо їх не вистачає, то з’являється тестикулярна атрофія;
-
анаболічні стероїдні та тестостеронові медикаменти загальмовують виробництво гонадореліну та гонадотропіну, тому суттєво зростає ризик виникнення атрофії яєчок.
Така дія зумовлює використання препарату атлетами, особливо бодібілдерами, лише як допоміжну речовину на стероїдному курсі задля виключення атрофії. Вживати гормон як сольний засіб недієво та небезпечно.
Правильне споживання, користь та ризики
Сам по собі хоріонічний гонадотропін відомий тим, що:
-
активує синтез статевого гормону в яєчках, завдяки чому його ефективність та вплив на організм такі ж самі, як у тестостерону;
-
забезпечує оптимальну стимуляцію сперматогенезу;
-
здатний посилити розвиток статевого органу;
-
діє на вторинні статеві ознаки, посилюючи їх.
Зокрема, при вживанні його жінками, він:
-
впливає на жовте тіло, активуючи прогестеронове вироблення;
-
провокує овуляцію;
-
допомагає в розвитку плаценти.
На циклі він є дуже результативний, адже запобігає атрофії яєчок та зменшує ймовірність появи деяких негативних реакцій від анаболіків на організм. Також гормон не діє на набрану м’язову масу. Але це можливо лише при дотриманні оптимальних дозувань як допоміжної речовини.
При соло прийомі дозування таке, що шкода для організму буде достатньо критична, тому краще додавати гормон до основного курсу (або післякурсової терапії). Розповсюджене також використання перед ПКТ, однак, вже після основного циклу. Це зумовлено тим, що, в залежності від особливостей організму спортсмена, гормон може перешкодити відновленню на терапії.
Основні вимоги до виживання, стандартне дозування
Слід розуміти, що дозу та графік вживання варто розробляти в індивідуальному порядку. Це дозволить уникнути багатьох ризиків та суттєво підвищить результативність приймання гонадотропіна. Але можна й дотримувати інструкції та певних стандартів, до яких відносяться:
-
загалом курс не повинен перевищувати 42 дні (шість тижнів);
-
необхідно вживати під час тривалих або важких циклів, на яких одночасно використовуються два та більше стероїдні препарати;
-
вводити до застосування гормон ліпше на п’ятий тиждень основного стероїдного курсу;
-
максимально допустиме тижневе дозування становить 4000 МО;
-
допустима разова доза коливається від 200 до 250 МО;
-
не можна ставити ін’єкції щоденно – краще через день або два;
-
якщо був пройдений шеститижневий цикл, то важливо робити паузу на два тижні (мінімум на десять днів).
Гормон потрібно приймати тільки при необхідності, якщо це є доцільно та корисно.
Безпечне та відповідальне споживання
Не дивлячись на те, що придбати гормон реально без рецепта, вірним рішенням буде попередня консультація зі спортивним лікарем та тренером. Це варто для виявлення протипоказань, до яких входять:
-
вагітність (в тому числі й ектопічна) та лактаційний період;
-
полікістоз;
-
рак та злоякісні утворення, що пов’язані зі статевими органами та зонами їх ознак (наприклад, молочні та грудні залози);
-
маточна міома, кровотеча, менопауза;
-
будь-яка ознака, що несумісна з вагітністю (наприклад, аномальний розвиток статевого органу);
-
ниркова та серцева недостатності;
-
тромбофлебіт та тромбоз або схильність до нього;
-
гіпотиреоз;
-
вік до трьох років (з обережністю та в крайніх випадках, лише за призначенням лікаря, дозволяється приймати віком від 3 до 18 років);
-
хронічна мігрень;
-
епілепсія.
Виключенням іноді стає лише рекомендація фахівця, коли прогнозована користь суттєво вища, ніж ймовірні негативні наслідки. Саме тому заборонено самостійно призначати собі гонадотропін, адже більшість пунктів протипоказань може не турбувати людину в повсякденному житті, а бути діагностовано лише при огляді та здачі аналізів.