+380673870816 +380673870816

На Рівненщині пройшли урочистості з нагоди 20-річчя прийняття присяги на вірність Україні

23 грудня 1991 року особовий склад 55 окремого лінійно-вузлового полку зв’язку на чолі із командиром полковником Віленом Мартиросяном, першим серед військових формувань колишнього Радянського Союзу, що дислокувалися на території України, склав присягу на вірність нашій державі. 

У залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії пройшли урочистості з нагоди 20 річниці складання військової присяги. 

Після розпаду Радянського Союзу, в новій державі роботи було чимало. Вілен Мартиросян тоді командувач 55 окремим лінійно-вузловим полком зв’язку, став першим у пострадянській Україні, хто привів свій полк до військової присяги на вірність новій незалежній державі. Це відбулося 23 грудня 1991 року на центральному майдані міста. Пан Вілен розповів, що в буремні 90-ті йому неодноразово погрожували за радикальну патріотичну позицію. Він все ж склав присягу Україні з почуття глибокого патріотизму. Вілен Мартиросян розповів, що тоді було нелегко стримати народний гнів і могла б пролитися кров.

Вілен Мартиросян, генерал-лейтенант у відставці:

- Тоді ми хотіли зробити все мирно. Повернути те, що заслуговує народ. І ми це зробили.

На урочистостях з нагоди відзначення 20 річниці були присутні і ветерани, котрі у 1991 приймали присягу на вірність Україні. Петро Шемейко розповів, що бути першими - не страшно, а навпаки - це був для нього визначний день у житті.

Петро Шемейко, підполковник у відставці:

- Коли ми відчули, що ми стали державою, то гордість переповнювала. Ми розуміли, що маємо бути окремі і присягнути служити вірою і правдою новій країні. Це було урочисто і хвилююче. 23 грудня залишиться у житті назавжди.

Через 20 років сценарій прийняття військової присяги не зазнав змін. Командувач теперішнього 55 окремого лінійно-вузлового полку зв’язку Сергій Патапов розповів, що присяга - це святиня для військового.

Сергій Патапов, командувач 55 окремого лінійно-вузлового полку зв’язку:

- Що 20 років тому, що зараз, складання військової присяги для військовослужбовця - це урочиста подія. Вона приймається раз і на все життя. Це святиня, традиція, певний рубікон у житті кожного чоловіка, коли він стає захисником Вітчизни.

Олег Чепур цієї осені склав військову присягу на вірність Україні. Хлопець розповів, що для нього присяга - це власний підпис під обіцянкою служити вірою і правдою своїй Батьківщині. У цей день дуже хвилювався.

Олег Чепур, солдат строкової служби:

- Хвилювався. Це як у перший клас піти. Хвилювався, переживав, але командири підтримували.

Вілен Мартиросян, який є також винуватцем цього свята вважає, що сьогодні лише військова честь та хоробрість здатна навести лад у країні.

 

Схожі статті